درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 29 مرداد 1397 8 ذی‌الحجه 1439 Monday 20 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
برنامه های کمیته تقریب مذاهب اسلامی در دهه فجر تبیین شد
1396/11/09 356

برنامه های کمیته تقریب مذاهب اسلامی در دهه فجر تبیین شد

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر دوشنبه (9 بهمن) در نشستی خبری برنامه های کمیته تقریب مذاهب اسلامی در دهه مبارک فجر را تبیین کرد.
حجت الاسلام سید حامد علم الهدی، معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر دوشنبه (9 بهمن) در نشست خبری که در محل خبرگزاری تقریب برگزار شد، با اشاره به بُعد بین المللی مجمع تقریب مذاهب و برگزاری کنفرانس های بین المللی وحدت در داخل و خارج کشور، به دیگر فعالیت های این مجمع در داخل کشور پرداخت و گفت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اگر چه یک نهاد بین المللی است اما در داخل کشور خصوصاً در مناطق مرزی که دارای جمعیت اهل سنت است، نیز فعالیت هایی دارد و این فعالیت ها سالانه در دو مقطع "هفته وحدت" و "دهه فجر انقلاب اسلامی" نمود بیشتری پیدا می کند.
 وی با اشاره به حضور چشمگیر برادران اهل سنت در این دو مقطع و برگزاری جشن های میلاد پیامبر اکرم (ص) در هفته وحدت و جشن پیروزی انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر توسط آنان، خاطرنشان کرد که در دهه فجر نیز در مناطق مرزی برنامه های ویژه ای ترتیب داده ایم که با حضور پررنگ اهل سنت برگزار می شود.
 علم الهدی ادامه داد: برنامه های دهه فجر در استان های مرزی از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، گلستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و ... برگزار می شود و یکی از بهترین این برنامه ها، غبارروبی مقبره شهدا به ویژه شهدای اهل سنت و سرکشی مسئولین و امام جمعه ها به خانواده های شهدا و جانبازان دفاع مقدس است.
 وی همچنین به تربیت مبلغان تقریب مذاهب اشاره کرد و گفت: در حوزه های علمیه دوره های ویژه تقریب مذاهب اسلامی برگزار کرده ایم تا مبلغانی در این حوزه تربیت کرده و جهت ارائه سخنرانی در مناطق اهل سنت به استان های مرزی اعزام کنند.
 معاون امور ایران مجمع تقریب همچنین با اشاره به برگزاری همایشی با موضوع قدس خاطرنشان کرد: همایشی با عنوان "قدس؛ پایتخت صلح ادیان" چهارشنبه هفته جاری با مشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می شود و هدف از برگزاری این همایش، پاسخ به افسانه سرایی ترامپ درباره پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی است.
 حجت الاسلام علم الهدی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار تقریب در خصوص برنامه های ویژه کمیته تقریب مذاهب برای اهل سنت کشور اظهار داشت: در این دهه همایشهای مختلفی با حضور علما و فرهیختگان شیعه و سنی در استان های سنی نشین برگزار می شود که سعی شده است، نمایندگانی از مجمع تقریب به این مناطق اعزام شوند؛ همچنین از برخی مسئولین نظام نیز برای سخنرانی در این همایش ها دعوت به عمل آمده است.
 وی دیگر فعالیت ویژه کمیته تقریب مذاهب در مناطق اهل سنت را سرکشی به خانواده های شهدا عنوان کرد که امسال به صورت نمادین مراسمی در گلزار شهدای شهر پاوه برگزار می شود و در دیگر استان های سنی نشین نیز این مراسم برگزار خواهد شد.
 معاون امور ایران مجمع تقریب همچنین افتتاح "بانک وحدت" در ارومیه را از دیگر برنامه های ویژه امسال کمیته تقریب مذاهب در مناطق اهل سنت عنوان کرد و گفت: طبق رایزنی های انجام گرفته با بانک انصار، قرار است شعبه ای از این بانک با عنوان "بانک وحدت" (بانکداری اسلامی) برای اهل سنت استان آذربایجان غربی، در روز 16 بهمن 96 در شهر ارومیه افتتاح شود؛ این بانک بر اساس فتوای علمای اهل سنت فعالیت خواهد کرد و مردم این منطقه می توانند به راحتی در آن سرمایه گذاری کنند.
 حجت الاسلام علم الهدی در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات صورت گرفته در فضای مجازی برای مقابله با ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی خاطرنشان کرد: برای مقابله با فعالیت هایی که در فضای مجازی در جهت ایجاد تفرقه صورت می گیرد، مجمع تقریب تا کنون اقدامات بسیاری انجام داده است که از آن جمله می توان به انتشار کتاب ها و مجلات تقریبی، تشکیل گروه های بسیار در شبکه های اجتماعی با عضویت شیعیان و اهل تسنن که بعضا با زبان های غیرفارسی مانند ترکمنی و کردی فعالیت می کنند و همچنین انتشار و حمایت پایان نامه های تقریبی اشاره کرد.
 وی در پایان نقش "خبرگزاری تقریب" را در این زمینه مهم ارزیابی کرد و گفت: خبرگزاری تقریب در زمینه پاسخگویی به شبهات تفرقه انگیز و جلوگیری از ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی تا کنون در عرصه رسانه فعالیت های بسیاری داشته است.
 
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها