درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 29 مرداد 1397 8 ذی‌الحجه 1439 Monday 20 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی : ظرفیت‌های مذاهب اسلامی برای اعتلای اسلام بکارگیری شود
1396/11/01 297

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی : ظرفیت‌های مذاهب اسلامی برای اعتلای اسلام بکارگیری شود

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: مذاهب اسلامی دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای هستند که باید در راستای اعتلای اسلام بکار گرفته شوند.

حجت‌الاسلام محمدحسین مختاری پیش از ظهر امروز در دیدار با معاون سازمان نهضت‌العلمای اندونزی در حاشیه برگزاری کنگره امام محمد غزالی در اندونزی، اظهار داشت: اندیشه تقریب در جهان اسلام از مهم‌ترین زیرساخت‌ها و شرط‌های اعتلای اسلام است.

به گفته وی، در بین ظرفیت‌های متعدد جهان اسلام برای رسیدن به وحدت کلمه و انسجام مسلمانان، دانشگاه‌های اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های اسلامی پس از تاسیس، تاثیرات عمیقی در وحدت امت اسلامی  داشته‌اند، اذعان داشت: ایجاد بسترهای لازم برای ترویج مطالعات و آموزش‌های تطبیقی در قالب فقه، اصول، کلام، حدیث و سایر علوم اسلامی با هدف تقریب روز افزون مذاهب اسلامی، از مولفه‌های حیاتی در نقش‌آفرینی دانشگاه‌های اسلامی در تقریب مذاهب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم  مذاهب اسلامی هر کدام ظرفیت خاص خود دارد که باید از این بسترها به نحو احسن در راستای تقویت اسلام استفاده شود.

وی اذعان داشت: پیروان مذاهب اسلامی باید با تکیه بر اصل مهم وحدت از ظرفیت‌ها مذهب خود برای گسترش و تقویت این دین الهی بهره بگیرند.

مختاری بر ارتباطات خوب بین دانشگاه مذاهب اسلامی با دانشگاه‌های اندونزی تاکید کرد و اذعان داشت: حضور اساتید و علمای دینی کشور اندونزی در ایران و بلعکس می‌تواند در ارتقای شناخت از سیاست‌ها و دیدگاه‌های ایران نسبت به مذاهب نقش بسزایی داشته باشد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها