درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آل‌هاشم: دشمن تلاش دارد جنبه‌های قومیت‌گرایی و ناسیونالیستی را در ایران تقویت کند
1396/10/23 398

آل‌هاشم: دشمن تلاش دارد جنبه‌های قومیت‌گرایی و ناسیونالیستی را در ایران تقویت کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند جنبه‌های قومیت گرایی و ناسیونالیستی را در ما تقویت کند، گفت: اگر وحدت کلمه و عمل باشد دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم شب گذشته در آیین تجلیل از فعالان ستاد اربعین حسینی آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: امروز ما باید سعی کنیم در گذشته توقف نکنیم و برای آینده تلاش بیشتری کنیم، چراکه توقف در گذشته برابر ضعیف شدن ما است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت دفاع از هویت ملی ابراز داشت: دفاع از هویت ملی را نباید به عده خاص محول کنیم و این وظیفه همه ما است که از هویت ملی و دینی خود دفاع کنیم. 

وی با اشاره به اینکه ما باید هوشیاری لازم در برابر تفرقه افکنی دشمن داشته باشیم و آن هم با  وحدت کارساز می‌شود ابراز داشت: دشمن تلاش می‌کند جنبه‌های قومیت گرایی و  ناسیونالیستی را در ما تقویت کند البته این بدان معنی نیست که اجازه دهیم هر چه می‌خواهند انجام دهند، اما باید فرهنگ ایرانی اسلامی را حفظ کنیم و هوشیار باشیم که دشمن از این فرهنگ سوء استفاده نکند. 

امام جمعه تبریز با تاکید بر اهمیت حاکم شدن فرهنگ اباعبدالله اضافه کرد: امروز اگر فرهنگ اباعبدالله حاکم شود و همه ما مثل اوایل انقلاب به فرهنگ اباعبدالله متمسک شویم دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند بنابراین باید همه احزاب تشکل‌ها و جناح‌ها یک حرف را بگوییم و در مقابل دشمن باشیم و البته دنبال رفع ایرادات هم باشیم.

وی گفت:  ایران کشوری حسینی است و تا امام حسین (ع) و فرهنگ امام حسین (ع) در دل مردم است این ملت شکست نمی‌خورد، گرچه دشمن شبانه روز تلاش می‌کند فرهنگ حسینی را از ما بگیرد.  

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران را ایستادگی با فرهنگ عاشورایی در برابر دشمنان سه ضلعی ایران یعنی آمریکا، عربستان سعودی و منافقین دانست و گفت: اگر وحدت کلمه و عمل باشد دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند.

وی ادامه داد: تا فرهنگ اباعبدالله هست شهدا و جانبازان نباید از یاد بروند و  اگر متمسک به امام حسین شویم و این عشق و علاقه به حضرت عباس در جوانان متبلور شود دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند.

آل هاشم با اشاره به ضرورت کنار گذاشتن اختلافات و تکیه بر نقاط مشترک احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های مختلف  ابراز داشت: امروز باید مواظب باشیم تا دشمن اختلاف نیندازد و موجب خدشه وارد شدن به وحدت عمومی نشود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها