درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 27 مرداد 1397 6 ذی‌الحجه 1439 Saturday 18 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر تاجیکستان:دشمنان همواره به دنبال ایجاد تفرقه میان ملت‌های مسلمان هستند
1396/10/16 328

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر تاجیکستان:دشمنان همواره به دنبال ایجاد تفرقه میان ملت‌های مسلمان هستند

امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: دشمنان همواره بدنبال ایجاد فاصله میان دو کشور هستند که باید از تحقق نیات بد دشمنان و بروز سوء برداشت‌ها جلوگیری کنیم.

نعمت الله امامزاده سفیر تاجیکستان با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی میان دو ملت مسلمان، گفت: ارتباطات تاریخی و زبان مشترک پشتوانه محکمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فی‌مابین فراهم آورده است که باید در راستای منافع مردم ایران و تاجیکستان از آن بهره برد.

وی افزود: تشکیل گروه های دوستی و پارلمانی و رفت و آمد میان کمیسیون های تخصصی مجالس دو کشور می تواند به تسهیل مراودات کمک فراوانی کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه میان ملت های مسلمان منطقه، تصریح کرد: همواره دشمنان بدنبال ایجاد فاصله میان دو کشور هستند که باید با تداوم گفت‌وگو و رایزنی‌ها میان مقامات عالیرتبه ایران و تاجیکستان از تحقق نیات بد دشمنان دو کشور و دو ملت و بروز سوء برداشت ها جلوگیری کنیم.

امیرعبداللهیان در پایان تبادل همکاری های اطلاعاتی میان سازمان های امنیتی دو کشور در مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی در منطقه به موازات همکاری‌های سیاسی و پارلمانی مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این دیدار نعمت الله امامزاده سفیر تاجیکستان با تاکید بر تسریع روند ارتباطات میان تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران، گفت: بسترهای فراوانی در عرصه های مختلف در دو کشور وجود دارد که باید با برنامه ریزی دقیق و صحیح از آن به ارتقاء سطح مناسبات فی‌مابین کمک کرد.

سفیر تاجیکستان در تهران، جمهوری اسلامی ایران را کشور برادر و دوست با پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی خواند و افزود: همواره روابطی پایدار و برادرانه میان دو ملت برقرار بوده است و نباید اجازه داد دشمنان رخنه‌ای در این دوستی تاریخی ایجاد کنند.

وی در پایان بر اجرایی شدن توافق ها و سرمایه گذاری های مشترک در بخش های نیرو، آب و کشاورزی و توسعه صنعت توریسم و گردشگری میان دو کشور تاکید کرد.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها