درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دانشجویان تشیع و تسنن ارومیه سفیران همدلی و وحدت
1396/10/02 391

دانشجویان تشیع و تسنن ارومیه سفیران همدلی و وحدت

دانشجویان تشیع و تسنن ارومیه سفیران به عنوان قشر اثرگذار و پیش رو نقش غیر قابل انکاری در همدلی و وحدت جامعه داشته و نماد همزیستی مسالمت آمیز اقوام و پیروان ادیان آسمانی در این شهر به شمار می‌آیند.

اتحاد و همدلی موضوعی است که امروزه بیش از هر جای دیگری در بین آحاد مختلف ایران اسلامی جریان دارد و به سبب دریافتن اهمیت این موضوع از سوی آحاد جامعه این مردم روز به روز مردم متحدتر و همدل‌تر از پیش می‌شوند.

همدلی و وحدت ایجاد شده در بین رنگین کمان اقوام ایران اسلامی با رهنمودهای مقام معظم رهبری به ایستادگی کشورمان در برابر ابرقدرت‌های جهان و توطئه آنان کمک به سزایی می‌کند و این مهم یکی از برتری‌های کشورمان نسبت به کشورهای دیگر است.

در دنیایی که روزانه فتنه‌های بسیاری علیه کشورهای اسلامی منطقه ایجاد می‌شود باید وحدت محور همه فعالیتها باشد و این مهم می‌تواند در قالب سلسله رویدادهایی سبب نزدیک تر شدن مردم به یکدیگر در عرصه های متفاوت باشد.

دانشگاه ارومیه به عنوان یکی از مراکز دانشگاهی کشور که بیشترین تنوع قومی و مذهبی را در بین دانشجویان خود دارد با راه اندازی مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان تلاش کرده در این راستا نقش آفرینی کند بنابراین برگزاری برنامه"همدلی اقوام"در دانشگاه ارومیه یکی از نقاط عطفی است که می‌تواند دلهای دانشجویان کرد و ترک، شیعه و سنی و پیروان دیگر ادیان آسمانی را به هم نزدیک تر کند.

گفت‌وگوی خبرنگار تسنیم با دانشجویان دانشگاه ارومیه در خلال برگزاری این مراسم گواهی بر وجود همدلی در بین پیروان مذاهب اسلامی از اقوام گوناگون است.

قرآن کریم ما را به همدلی امر کرده است

رضا احدی با اشاره به اتحاد و همدلی که بین اقوام  ایرانی وجود دارد اظهار داشت: همدلی اقوام همان چیزی است که پیامبر اکرم (ص) امر کرده‌اند یعنی همان موضوعی که در قرآن امر شده به ما مسلمانان و چیزی است که همه ما باید آن را بدانیم و به آن احترام بگذاریم.

مقام معظم رهبری نقش اصلی در اتحاد و همدلی را بر عهده دارد

سمانه عزیزی با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در ایجاد اتحاد ملی و دینی تاکید کرد: قطعاً  نقش رهبری نقش اصلی است و یک جامعه رهبر می‌خواهد و ایشان هم نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند و نتیجه‌اش هم همین آرامشی است که ما شاهد آن هستیم.

سینا پرهوده تصریح کرد: ایران رنگین کمان اقوام است مثلاً همین شهر ارومیه طبق گفته رهبر و مسئولان رنگین کمان اقوام است و همه افرادی که اینجا هستند از هر قومی که باشند بیش از هر موضوع دیگری برادر همدیگر هستند.

وحدت و همدلی بر هر موضوعی چیره می‌شود

محمد اسدزاده با اشاره به شکست دشمنان ملت ایران در مورد تفرقه افکنی میان اقوام ایرانی بیان کرد: از آن جایی که ملت ایران بصیرت و آگاهی دارند هیچ‌وقت فریب این افراد و دولت‌ها را نمی‌خورند.

وی یادآور شد: ما اینجا جمع شده‌ایم به سبب جهانی عاری از تعصب و خشونت و افراطی‌گری و به نظر من اگر این موارد نباشد و ما باهم اتحاد داشته باشیم می‌توانیم بر خیلی از موضوعات غلبه کنیم.

اسدزاده گفت: تیغ دشمنان اسلام برای شیعه و سنی فرقی نمی‌کند و آن تیغی که آماده کرده‌اند هم برای گردن زدن اهل تشیع و هم برای گردن زدن اهل تسنن است و با جدایی انداختن بین مسلمانان سعی در تضعیف ما دارند.

موضوع قابل تأمل در این برنامه تأخیر بیش از اندازه مدعوین مسئول بود که بسیار از برنامه‌های دیگر توجه آدمی را به خود جلب می‌کرد. موضوع تأخیر در جلسات حتی جلسات مهم به معضلی تبدیل شده است که خارج از حوصله افراد حاضر در جلسه است. این مراسم قرار بود رأس ساعت 6 عصر برگزار شود که با تأخیر 75 دقیقه‌ای در برنامه مواجه بودیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها