چاپ کردن این صفحه
انزجار شدید شیعیان و اهل تسنن پاکستان از آمریکا
1396/10/02 372

انزجار شدید شیعیان و اهل تسنن پاکستان از آمریکا

واکنش‌های منفی مردم پاکستان به تصمیم ترامپ در خصوص انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی همچنان ادامه دارد و این بار علما به میدان آمدند.

خشم و انزجار شیعیان و اهل تسنن پاکستان از آمریکا این روزها به اوج خود رسیده است.

همزمان با اعلام تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی مسلمانان جهان از جمله پاکستان متحد شده و این تصمیم آمریکا را محکوم کردند.

مسلمانان پاکستانی با برگزاری کنفرانس‌ها، جلسات و تظاهرات خیابانی اعتراض خود به تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی را اعلام می‌کنند.

علمای شیعه و اهل تسنن با تشکیل شورای همبستگی ملی ضمن برگزاری یک کنفرانس مشترک با صدور بیانه‌ای اتحاد تمام مسلمانان جهان در موضوع فلسطین را به سران کاخ سفید یادآوری کردند.

«میان اسلم»» معاون رئیس جماعت اسلامی پاکستان در این خصوص اعلام کرد: مسلمانان جهان هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند بیت المقدس پایتخت رژیم صهیونیستی شود.

وی افزود: قدس تا ابد پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند و هیچ قدرتی حق تصرف و ادعای مالکیت آن را ندارد.

میان اسلم تصریح کرد: امیدواریم با ایستادگی مسلمانان جهان رژیم جعلی اسرائیل به زودی نابود شود.

برخی رهبران مذهبی شرکت کننده در این اجلاس خواستار اعلام جهاد علیه رژیم صهیونیستی شدند و عده‌ای دیگر نیز تشکیل کمپینی بزرگ علیه رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

پاکستان در کنار ایران تنها کشورهایی هستند که هیچگاه رژیم صهوینیستی را به رسمیت نشناخته و در گذرنامه اتباع آنها قید شده است که حق سفر به فلسطین اشغالی را ندارند .

منبع : تسنیم