درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
برگزاری کنفرانس وحدت امت در بیرمنگهام انگلیس +عکس
1396/10/02 384

برگزاری کنفرانس وحدت امت در بیرمنگهام انگلیس +عکس

کنفرانس وحدت امت در بیرمنگهام با حضور نماینده امام خامنه‌ای و جمع کثیری از مسلمانان، علماء و شخصیت‌های سنی و شیعی برگزار شد.

در کنفرانس وحدت امت که به همّت مرکز اسلامی اسپار بروک و مرکز اسلامی انگلیس در روز یکشنبه 26 آذرماه 1396 (17 دسامبر 2017) در شهر بیرمنگهام برگزار گردید، جمع کثیری از مسلمانان و علماء و شخصیت های سنی و شیعی شرکت کردند.

در این نشست صمیمی که برای سومین سال متوالی برگزار می گردد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد علی شمالی نماینده امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در انگلستان و رئیس مرکز اسلامی انگلیس ضمن تشریح اهمیت وحدت در دیدگاه توحیدی اسلام، به ضرورت پرداخت به روش شناسی فهم قرآن تأکید کرد.

ایشان با اشاره به برداشت های مختلف و احیاناً متضادی که غیرمسلمانان و حتی مسلمانان از قرآن دارند، خاطر نشان ساخت که نه تنها مطالعه و تدبّر بر روی تمامی آیات قرآن که به لحاظ مفهومی مرتبط با یک موضوع می باشند، لازم است، بلکه باید به رده بندی آیات نیز توجه کرد. برخی آیات محکمات اند و برخی متشابه. برخی آیات اصول زیربنایی و قواعد عام را بیان می کنند و برخی دستورالعمل های خاص برای موارد خاص می باشند. به طور مثال ، اگر کسی بخواهد به عمق و روح دین اسلام نایل شود، تنها کافی نیست که تمام آیات مرتبط با این موضوع را مورد ملاحظه قرار دهد. بلکه لازم است آیات کلیدی و زیر بنایی را ابتدا ملاحظه کرده و در پرتو آنها سایر آیات را تحلیل نماید. برای فهم درست چهره اسلام براساس قرآن که مهمترین سند و منبع می باشد، چهار دسته از آیات بسیار اهمیت دارند:الف- آیاتی که خداوند متعال که ارسال کننده این دین است را معرفی می نماید.ب- آیاتی که بیانگر مأموریت رسول اکرم(ص) می باشد.ج- آیاتی که شخصیت رسول اکرم(ص) را به عنوان کسی که صلاحیت دریافت و ابلاغ این پیام را دارد، معرفی می کند.د- آیاتی که قرآن را به عنوان اساسنامه و مرامنامه این مأموریت معرفی می کند.

سخنران این جلسه ضمن اشاره به آیاتی از قرآن کریم در موارد فوق الذکر، به تبیین ماهیت اسلام اصیل پرداخت.

مرکز امام حسین(ع) لندن که مربوط به شیعیان لبنانی مقیم لندن می باشد، هرساله در آستانه میلاد حضرت عیسی (ع) نشست گفتگوی اسلام ومسیحیت را با حضور شخصیت های دینی مسلمان و مسیحی و نیز سفیر لبنان در انگلستان و احیاناً سفیر پاپ در انگلستان برگزار می کند. 

در نشست امسال که در روز یکشنبه 17 دسامبر 2017 مصادف با 26 آذر ماه 1396 با موضوع " کرامت انسان در ادیان " برگزار گردید، ابتدا آقای مرتضی سفیر لبنان در انگلستان به اهمیت گفتگوی دینی به ویژه اسلام ومسیحیت و همزیستی بسیار خوب مسلمانان و مسیحیان در لبنان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت که بنا بر تعبیری که رایج است هیچ مسیحی در لبنان نیست مگر اینکه چیزی از اسلام در وی می باشد و هیچ مسلمانی در لبنان نیست مگر اینکه چیزی از مسیحیت در وی است.

در این نشست همچنین حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد علی شمالی رئیس مرکز اسلامی انگلیس به بیان دیدگاه قران کریم در مورد کرامت انسان پرداخت و با اشاره به آیات قرآن کریم خاطر نشان ساخت که اعتقاد به خداوند متعال به عنوان آفریننده انسان که در وی از روح خود دمیده است و به همه فرزندان آدم کرامت عطا کرده است، به انسان کرامتی را می بخشد که مکاتب بشری هرگز نمی توانند به آن نایل شوند. نامبرده سپس با بیان کرامت ذاتی و کرامت اکتسابی، به تقوی به عنوان مهمترین عامل برای رسیدن به کرامت بیشتر نزد خداوند اشاره نمود و در پایان به حکومت مهدوی به عنوان " دولت کریمه" که از کرامت برخوردار است و با دیگران نیز با کرامت رفتار می نماید، پرداخت.

منبع : تسنیم

برگزاری کنفرانس وحدت امت در بیرمنگهام انگلیس +عکس برگزاری کنفرانس وحدت امت در بیرمنگهام انگلیس +عکس برگزاری کنفرانس وحدت امت در بیرمنگهام انگلیس +عکس
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها