درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله تسخیری : «تقریب» به یک حقیقت تبدیل شده است
1396/09/27 360

آیت‌الله تسخیری : «تقریب» به یک حقیقت تبدیل شده است

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: دانشگاه تقریب جایگاه خود را در جامعه علمی به دست آورده و دانشگاه تقریب محور تقریبی‌ها شده است.

آیت الله محمد علی تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام امروز در نشست ویژه نکوداشت هفته پژوهش طی سخنانی اظهار کرد: دانشگاه تقریب بذر کوچکی بود که امروزه به درختی تناور تبدیل شده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام با تأکید بر اینکه امروزه دانشگاه تقریب جایگاه خود را در جامعه علمی به دست آورده، گفت: دانشگاه تقریب محور تقریبی‌ها شده است، این در حالی است که زمانی تقریب غریب و مجهول القدر بود.

وی با اشاره به همت والای مرحوم واعظ‌زاده در راستای تقریب یادآور شد: آیت الله واعظ‌زاده این حرکت را به‌تبع استاد خویش آیت الله بروجردی آغاز کرد و واقعاً غریبانه فعالیت می‌کرد.

وی افزود: تهمت‌ها، سؤالات، انتقادات و تشکیکات متوجه این مرد بزرگوار بود و بنده می‌دیدم که چگونه غریبانه به اینها چالش می‌پرداخت و حرف‌ها را تحمل می‌کرد.

آیت‌الله تسخیری با طرح این سؤال که گاهی گفته می‌شد تقریب بین حق و باطل یعنی چه، اظهار کرد: امروزه تقریب به یک حقیقت تبدیل شده است و همگان متوجه شدند که اگرچه لفظ تقریب در آیات و روایات مطرح نشده اما ریشه‌های آن در قرآن نمایان است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام با بیان اینکه ریشه‌های تقریب در عقلانیت اسلام است و این عقلانیت در همه جای قرآن مطرح شده، گفت: ریشه تقریب در گفت‌وگوی منطقی است و در قرآن کریم تئوری منطقی و جامعی مشاهده می‌شود.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها