درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه زاهدان : حماقت ترامپ منجر به استحکام وحدت مسلمانان شد
1396/09/25 354

امام جمعه زاهدان : حماقت ترامپ منجر به استحکام وحدت مسلمانان شد

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: امروزه در دانشگاه‌‌ها رشته‌های گوناگون با اضلاع مختلف برای شناخت و بالا بردن درک انسان تدریس می‌شود و با یک هندسه و علوم‌های کاربردی برای تربیت جوانان استفاده می‌شود، در دانشگاه‌ها علم سکولار نداریم، بلکه علم را در چارچوب دین می‌شناسیم.

امام جمعه زاهدان افزود: آن چیزی که دانشگاه ما را با دیگر دانشگاه‌های دنیا متمایز می‌کند این است که علم پیشرفته را به دنیا صادر کنیم.

وی ادامه داد: باید از دانشگاه‌های ما پرفسور حسابی‌ها و ابوعلی سیناها بیرون بیایند.

سلیمانی افزود: جوانان باید در عرصه آموزش، دانشگاه و همچنین طلبه‌ها در عرصه حوزه حرکت علمی انجام داده و در راه علم اسلامی حرکت کنند؛ از اول انقلاب اسلامی تاکنون شهیدان بسیاری داده‌ایم و این دانشجویان و طلبه‌ها هستند که باید راه امام خمینی (ره)، خط رهبر معظم انقلاب و شهدا را ادامه دهند.

وی یادآور شد: دانشگاه‌ها باید ظرفیت‌ها را مهندسی کنند و با یک هندسه، سطح علمی کشور را بالا ببرند و حوزه‌ها نیز باید طلابی تربیت کنند که از علم فقه و حقوق بالایی برخوردار باشند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: دانشگاه‌ها علاوه بر ساختن دانشجویان باید دنیا را بسازند، در استان سیستان و بلوچستان باید در بخش‌های کشاورزی، جاده‌سازی، دریایی، عمرانی و هوایی تلاش کنیم؛ این زمین از آن شما دانشجویان است و باید آبادش کنید.

وی مطرح کرد: باید وحدت بین دانشگاه و حوزه وجود داشته باشد، اگر دانشگاه‌ و حوزه هر کدام برای خود کار کنند، هیچ کدام موفق نخواهند بود.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف، گفت: حماقت‌های ترامپ پیامدهای مثبتی داشت که موجب وحدت کشورهای اسلامی شد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کشورهای غربی و دشمنان قدس حرکتی را در پیش گرفتند که ببینند پیام جهان اسلام چیست؟ پیام این بود که تمام جهان اسلام و جهان آزادگان برای وحدت مشخصی به پا خواستند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: وظیفه دینی و انسانی ما این است که به برادر مسلمان خود در هر جای دنیا کمک کنیم و اگر آوای مظلومیت در هر جای دنیا بلند شد، این وظیفه ما  است که به مظلوم کمک کنیم.

سلیمانی در پایان تأکید کرد: امیدواریم هرچه زودتر شکست استکبار و رژیم صهیونیستی را به چشم ببینیم، با بیداری دنیای اسلام و وحدت زیبای مسلمانان که با حماقت ترامپ به وجود آمد، باعث شکست دنیای استکبار خواهیم بود.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها