چاپ کردن این صفحه
آیت‌الله اراکی: وحدت شیعه و سنی مرهون تدابیر امام خامنه‌ای است
1396/09/14 359

آیت‌الله اراکی: وحدت شیعه و سنی مرهون تدابیر امام خامنه‌ای است

 دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب تأکید کرد: تمام اقدامات و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه جهان اسلام مبتنی بر وحدت و همگرایی مسلمانان است.

آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز سه‌شنبه 14 آذر ماه در سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران برگزار شد طی سخنانی با اشاره به این که مرحله تهاجم بدون دفاع دشمنان اسلام به کشورهای اسلامی به پایان رسیده گفت: اکنون مرحله خیزش کشورهای اسلامی آغاز شده و آغاز این خیزش یگانه در قلب جهان اسلام که منطقه ماست آغاز شده است.

وی افزود: اینکه ملت عراق، لبنان، سوریه با همکاری رزمندگان افغانستان و برخی دیگر از کشورها یکپارچه در برابر گروههای تروریست ایستاده‌اند نشان از آغاز مرحله نوینی در جهان اسلام است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر نیاز امروز به آغاز بازسازی تمدن نوین اسلامی تاکیدکرد و گفت: شکست داعش شکست جهان استکبار بود که این گروه‌ها را برای مقابله با اسلام محمدی ایجاد کرده بودند.

وی خواستار اجرای عملیات پی‌ریزی برای تمدن نوین اسلامی در این کنفرانس شد و افزود:انتظار داریم نخبگان پیشنهادات خود را به عنوان راهکارهای پیاده‌سازی تمدین نوین اسلامی ارائه کنند.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه باید اراده جامعه اسلامی برای برپایی این تمدن به اراده‌ای واحد تبدیل شود گفت: جامعه اسلامی باید به هویت محمدی بازگردد و درنتیجه امت واحده شوند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این کنفرانس راه را برای برپایی تمدن اسلامی باز کند اظهار کرد: اگر بتوانیم از این کنفرانس کمیته‌ای اجرایی ایجاد کنیم طوریکه نسبت به ایجاد وحدت در جهان اسلام اقدام کند آن موقع است که از اندیشه و تفکر شخصیت‌های جهان اسلام می‌توان به سوی اهداف مورد نظر بهره برد.

همچنین آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب  در حاشیه سی‌ویکمین کنفرانس وحدت اسلامی  وحدت شیعه و سنی را مرهون تدابیر مقام معظم رهبری دانست و گفت: تمام اقدامات و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه جهان اسلام، مبتنی بر وحدت و همگرایی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام برای اختلاف و تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی از هیچ اقدامی دریغ نکرده‌اند، تصریح کرد: تشکیل جریان مقاومت تبلور وحدت شیعه و سنی است و طبیعی است که دشمن برای مقابله با جریان مقاومت با وحدت شیعه و سنی مخالف باشد.

آیت الله اراکی با اشاره به استقبال کشورهای اسلامی از کنفرانس وحدت، تأکید کرد که بزرگترین عامل شکست تروریست‌ها و توطئه‌های ضداسلامی در منطقه، وحدت مسلمین بوده است.

منبع : تسنیم