درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله علم‌الهدی : بزرگ‌ترین خطر برای اسلام، تحجر در شیعه و سنی است/ وحدت در بصیرت و رفتار، لازمه پویایی امت اسلام
1396/09/13 405

آیت‌الله علم‌الهدی : بزرگ‌ترین خطر برای اسلام، تحجر در شیعه و سنی است/ وحدت در بصیرت و رفتار، لازمه پویایی امت اسلام

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: سرسخت‌ترین خطر در مقابل ما، خطر تحجر در شیعه و سنی است؛ یعنی ایستایی در یک نقطه خاص و با زمان پیش نرفتن و با توسعه و گسترش اسلام که به‌ صورت پویا طی می‌شود همراه نشویم که بدترین سم کشنده است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در همایش «محمد، بشیر وحدت» که در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد، با بیان اینکه وحدت به‌ عنوان چاشنی اقتدار بخش دین و پیامبر در کره زمین سه بستر دارد، گفت: اولین بستر آن، احساس و شعار است که متأسفانه تبلور آن امروز بیشتر از دو بستر دیگر در جامعه است، یعنی به‌ صورت یک قضیه احساسی و در قالب ادبیات مختلف بیان‌ شده تا تنها عواطف را ارضا کند.

وی با تأکید بر اهمیت وحدت در حوزه بصیرت و رفتار، افزود: در حوزه بصیرت، شناخت موقعیت امروز اسلام و اینکه در چه شرایطی در جبهه جهانی قرار گرفته و پیامبر اکرم (ص) که در مقابل چه جریانی در دنیا واقع‌ شده است، ضرورت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به جایگاه وحدت در حوزه رفتار عنوان کرد: در نظامی زندگی می‌کنیم که مسئله ارتباط، آمیختگی و یک تاب‌نگری در حوزه سیاست‌های نظام در دنیای اسلام مطرح است، یعنی زمانی که زلزله در کرمانشاه رخ می‌دهد، یک جوان شیعه به روستای سنی‌نشین دالاهو می‌رود و آنجا را مدیریت می‌کند، این مسئله در مورد مدافعین حرم نیز صدق می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: اگر در حوزه بصیرت، دیدگاه‌ها و نگاه‌ها را در کنار هم قرار دهیم و در عرصه جهان، پیامبر اکرم (ص) و موقعیت قرآن را در یک جهت دنبال کنیم، وارد حوزه بصیرت شدیم.

وی با بیان اینکه انقلابی بودن به‌ عنوان یک اصل برای ما حائز اهمیت است، تشریح کرد: نمی‌توانیم در حالت رکود و ایستایی در حوزه دین به سر ببریم، بلکه همه باید وارد جریانی پویا شویم و از سرنوشت دین غفلت نکنیم، یعنی طوری نشود که در یک نقطه تحجر متوقف شویم، در حالی‌  که پویایی اسلام دنیا را فراگرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی یادآور شد: سرسخت‌ترین خطر در مقابل ما، خطر تحجر در شیعه و سنی است؛ یعنی ایستایی در یک نقطه خاص و با زمان پیش نرفتن و با توسعه و گسترش اسلام که به‌ صورت پویایی طی می‌شود، همراه نشویم که بدترین سم کشنده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر اینکه متوقف کردن ما در یک نقطه تحجر تحت عنوان شعائر دینی، نه اعتقاد واقعی بلکه اعتقاد دشمن است، افزود: تنها جریان تکفیری در مقابل اسلام قرار نگرفته، بلکه بدتر از آن، جریان تحجر است که تکفیر از بطن تحجر بیرون آمده است و متأسفانه این جریان تحجر ابزار اصلی دشمن است.

وی تبیین کرد: متأسفانه خطر تحجر که یک مولود آن جریان تکفیر است، در روحانیت چه شیعه و چه سنی نفوذ کرده و دشمن نیز روی این نقطه تأکید می‌کند تا پویایی را از بدنه اسلام بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان با اشاره به خطرپذیر بودن نسل جوان، گفت: اصل لازم و قطعی برای علما، توجیه نسل جوان در عرصه‌های حوزه علمیه و دانشگاهی است تا آنان را نسبت به موقعیت اسلام در دنیای کنونی آگاه کنید.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها