درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل : جنبش جهانی عظیمی برای تحریم همه جانبه اسرائیل تشکیل شده است/ برنامه دشمن ایجاد تفرقه میان سنی و شیعه است
1396/09/11 270

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل : جنبش جهانی عظیمی برای تحریم همه جانبه اسرائیل تشکیل شده است/ برنامه دشمن ایجاد تفرقه میان سنی و شیعه است

امام جمعه اردبیل گفت: در دنیا جنبش عظیمی برای تحریم اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اسرائیل تشکیل شده تا این کشور جعلی تاوان جنایت‌های وحشتناک خود را بدهد.

آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: در دنیا جنبش عظیمی از هنرمندان و ورزشکاران و نخبگان علمی برای تحریم اقتصادی و فرهنگی و سیاسی اسرائیل تشکیل شده تا این کشور جعلی تاوان جنایت‌های وحشتناک خود را بدهد و بسیار جای تأسف است که هنوز روشنفکران ما از آخرین و فاخرترین حرکت حماسی دنیا عقب مانده و به این حرکت بسیار ارزشمند در معیت ضد انقلاب اعتراض کرده‌اند.

وی ضمن مدح بلیغی از علیرضا کریمی کشتی‌گیر آزادکار ایران در واگذاری پیروزی مسلم خود به کشتی‌گیر روس، گفت: این ورزشکار بصیر و حماسی با چشم‌پوشی از مدال جهانی و زحمت یک‌ساله، راضی نشد موجودیت رژیمی را که 70 سال است خون مسلمان را می‌ریزد به رسمیت بشناسد.

امام جمعه اردبیل از دولت‌مردان خواست ورزشکار بزرگ ایران را که بحق قهرمان ملی ماست مورد عنایت ویژه قرار دهند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان در بخش دیگری از خطبه‌ها تصریح کرد: رئیس‌جمهوری اعلام کرد "در 100 روز گذشته بیش از 32 میلیارد دلار فاینانس قطعی به کشور وارد شده است" و مشابه آن را جهانگیری دو ماه پیش نیز اعلام کرده بود که بر این اساس ما مصراً می‌خواهیم موارد مصرف این فاینانس‌ها اعلام و معلوم شود پروژه راه‌آهن اردبیل چه کم دارد که از این حجم عظیم فاینانس، بی‌بهره مانده است، در حالی که با بخش کوچکی از آن، آمال و آرزوهای مقدس اهالی برآورده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: همیشه در آستانه رأی‌گیری برای منطقه آزاد دست‌هایی خاص به صورت سازماندهی شده مقالات مفصلی را علیه منطقه آزاد منتشر می‌کنند که این حرکت اخیرا نیز شروع شده است و متأسفانه یکی از وزارتخانه‌ها با جمع‌آوری آمار عملکرد این مناطق با نمایندگان لابی‌گری غیرمستقیم کرده تا آنها از رأی دادن اجتناب کنند.

وی با اشاره به تماس خود با یکی از نمایندگان سایر استان‌ها گفت: با تمام استدلال‌هایی که به ایشان ارائه شد، وی به شدت با توسعه مناطق آزاد مخالف بود و به گزارش وزارت‌خانه مربوط استناد می‌کرد.

عاملی اضافه کرد: تمام دلایلی که مخالفان برای رد منطقه آزاد می‌آورند با قوانین مجلس و دولت کاملا و به راحتی قابل حل است اما با این روند تصویب را با مشکل مواجه ساخته‌اند اما از عجایب مجلس فعلی رضایت به تبعیض در احداث مناطق آزاد است که اگر مخرب است در هیچ نقطه‌ای نباید باشد و نماینده نیز نباید تماشاگر تخریب باشد اما اگر مخرب نیست و ایرادات قابل اصلاح است -که اینگونه است- پس چرا مرتکب تبعیض می‌شوند؟

وی افزود: اداره کشور با تبعیض، از نوع بدترین مدیریت‌هاست و تصویب در چنین اوضاعی، به یک اقدام فوق العاده احتیاج دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها هفته وحدت را از شاهکارهای بزرگ امام (ره) دانست و گفت: حضرت امام (ره) با درایت خاص خودشان تشخیص دادند سقوط و ذلت امت اسلامی در اختلاف است.

آیت‌الله عاملی افزود: سخن برخی سرویس‌های جاسوسی غرب این است که تخریب اختلاف شیعه و سنی بالاتر از تخریب بمب اتمی است و آنها در آغاز بهار اسلامی در کشورهای عربی اعلام کردند "ما از این انقلاب‌ها واهمه نداریم چون بمب‌هایی در خاورمیانه داریم که اگر یکی از آنها را منفجر کنیم، این انقلاب‌ها عقیم می‌شوند و اختلاف شیعه و سنی از جمله آن بمب‌هاست".

امام جمعه اردبیل گفت: اهل سنت و شیعه در شناخت همدیگر باید به متون و منابع اصلی مراجعه کنند چنان که مقام معظم رهبری هرگونه تعرض به رموز اهل سنت را حرام اعلام کردند و آقای سیستانی نیز فرموده "اهل سنت نه برادر ما، بلکه جان ما هستند" لذا اهل سنت اگر به فکر وهابی و تکفیری راه ندهند وحدت در حد اعلی محقق می‌شود  چرا که وهابیت تنها گروه به ظاهر اسلامی است که تقریب بین مذاهب و ادیان را حرام و غیرممکن می‌داند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها