درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی : یکی از سرمایه‌های بزرگ دنیای اسلام حفظ وحدت است
1396/09/11 307

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی : یکی از سرمایه‌های بزرگ دنیای اسلام حفظ وحدت است

امام جمعه اراک گفت: امروز یکی از سرمایه‌های بزرگ دنیای اسلام حفظ وحدت است.

آیت‌الله قربان‌علی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک با اشاره به اینکه وحدت به معنای همفکری و همراهی است، اظهار داشت: امروز یکی از سرمایه‌های بزرگ دنیای اسلام حفظ وحدت است.وی با اشاره به اینکه وحدت به معنای همفکری و همراهی است، بیان کرد: مسلمانان به مثابه پنج انگشت هستند که باید در مقابل دشمنان به مشت تبدیل شوند.امام جمعه اراک تصریح کرد: مسلمانان باید تعامل سازنده داشته باشند و عزت و اقتدار جهان اسلام برایشان مهم باشد زیرا این امر بسیار با اهمیتی است.دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد تفرقه‌اندازی کند، افزود: انگلیس از 200 سال قبل با مشاهده قدرت جهان اسلام درصدد توطئه آفرینی برآمد تا به مسلمانان آسیب بزند.به گفته وی دشمنان می‌خواهند مسلمانان را به خود وابسته نگه داشته و خود بر مسلمانان سروری کنند.خطیب جمعه اراک گفت: به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای رهبر معظم ملت ایران همواره هوشیار و بیدار بوده و در برابر توطئه‌های دشمن ایستادگی کردند.وی تاکید کرد: آل‌سعود خطری برای جهان اسلام است، زیرا می‌خواهد با تفرقه‌افکنی وحدت مسلمانان را از بین ببرد.امام جمعه اراک با اشاره به کمک رسانی‌ها به مناطق زلزله‌زده غرب کشور افزود: براساس آمارها به ایجاد 3هزار و 600 واحد مسکونی در این مناطق نیاز است که سهم استان مرکزی در این زمینه ساخت 220 واحد مسکونی می‌باشد.دری نجف‌آبادی ادامه داد: تا کنون 70 عدد کانکس نیز از استان مرکزی به مناطق زلزله زده غرب کشور ارسال شده است.خطیب جمعه اراک در ادامه با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی به مسائل مهم کشور توجه کند، بیان کرد: امروزه با مشکلات اقتصادی روبرو هستیم و نباید برای دولت هزینه بتراشیم.دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی باید در قانون‌گذاری به مردم توجه کند تا بتوانند اشتغال ایجاد کنند.وی تصریح با بیان اینکه نظام بانکی کشور باید به روز بوده و خود را برای حضور در بازارهای جهانی آماده کنند، ادامه داد: متاسفانه بانک‌های ما مثل کبک سر خود را زیر برف کرده‌اند و با ادامه این روند راه به جایی نخواهند برد.امام جمعه اراک اضافه کرد: دولت نیز باید با مدیریت اقتصادی برای احیای صنعت،اشتغال، احیای روستاها و... برنامه ریزی کند.

دری نجف‌آبادی اظهار داشت: تعصب‌های جاهلی سبب شده تا عده‌ای یمن را به خاک و خون بکشند و اینان برادران شیطان بوده و خیر اسلام را نمی‌خواهند.

به گفته وی اسلام می‌خواهد با ایستادگی در مقابل ظلم با جاهلیت‌ها مبارزه کند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: مرزبندی‌ها در کشورهای دچار فتنه و خونریزی‌ها را انگلیسی‌ها طراحی کرده‌اند و هر روز آتش فتنه را بر می‌افروزند تا اسلحه بفروشند و به منافع خود دست پیدا کنند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: نماز جمعه کلاس تقویت تقوا، توحید و ولایت پذیری است و مردم استان مرکزی از زمینه‌های لازم برای حرکت در این مسیر برخوردار هستند.

وی اضافه کرد: امیدوارم این سه اصل انسان ساز و مربی در جامعه ما روز به روز عمیق‌تر شده و تداوم پیدا کند.

خطیب جمعه اراک با اشاره به اینکه تقوا یک مسئله فردی نیست افزود: تقوا یک سپر است که همواره انسان را در برابر فرسایش‌ها و توطئه‌های شیطانی محافظت می‌کند.

دری نجف‌آبادی تاکید کرد:تقوا به این معنا است که مرزهای الهی را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه انتقاد حکیمانه بسیار موثر است ادامه داد: انتقاد برای اصلاح است و نباید با قصد تخریب باشد و آب به آسیاب دشمن بریزد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: هیچ یک از آدم‌ها شبیه هم نیستند و قطعا اختلاف نظر وجود دارد اما در هر حال همه ما زیر یک سقف زندگی می‌کنیم و باید برادری خود را حفظ کرده و حرمت یکدیگر را نگه داریم.

دری نجف‌آبادی گفت: حفظ حرمت یکی از واجبات است و باید رعایت شود.

وی تاکید کرد: تلاش کنیم تا خودمان پاسدار تقوا بوده و دیگران را به تقوا مداری و رعایت مرزهای تقوا دعوت کنیم.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها