درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان: امروز "دعوت به وحدت" وظیفه اصلی امت اسلام و علمای اسلامی است
1396/09/11 242

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان: امروز "دعوت به وحدت" وظیفه اصلی امت اسلام و علمای اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: امروز دعوت به وحدت وظیفه اصلی امت اسلام و علمای اسلامی است و منظور ما از وحدت این است که برای حفظ اسلام باید مشترکات را برجسته نشان دهیم و با یکدیگر دشمنی نکنیم.

 آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امیدواریم برکات خوبی در جریان این سفر نصیب استان پهناور سیستان و بلوچستان شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به فرا‌رسیدن هفته وحدت و عرض تبریک به مناسبت این ایام خجسته، گفت: اختلاف موجود میان مسلمانان یا ریشه سیاسی دارد، یا ریشه اجتهادی و علمی و یا ریشه اعتقادی. قبل از وهابیت اختلاف یا ریشه سیاسی داشت و یا علمی اما پس از آن متاسفانه ریشه اختلاف به سمت اعتقادی پیش رفت و آنقدر گسترش یافت که متاسفانه امروز گروهی از مسلمانان تحت عنوان تکفیر گروهی دیگر را می‌کشند.

وی با تاکید بر اینکه اگر اختلاف میان مسلمانان اعتقادی باشد بسیار خطرناک است، بیان کرد: امروز مسئله دعوت به وحدت وظیفه اصلی امت اسلام و علمای اسلامی است و این پدیده‌ای است که از دیرباز مورد توجه علمای دلسوز جامعه اسلامی بوده است. منظور ما از وحدت این است که برای حفظ اسلام باید مصالح جهان اسلام را در نظر بگیریم، مشترکات جهان اسلام را برجسته نشان دهیم و با یکدیگر دشمنی نکنیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: این همان منشی است که بزرگان شیعه و سنی پیش از این به دنبال آن بوده‌اند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارد. ما نباید به حریم مقدسات یکدیگر توهین نکنیم و رهبری در این باره فرموده‌اند اگر کسی به حریم مقدسات اهل سنت هجمه بیاورد من با او طرف خواهم بود.

وی تاکید کرد: رهبری تاکید کرده‌اند آن‌هایی که به اهل‌سنت توهین می‌کنند به نام شیعه و یا بلعکس، توهین‌کننده نه سنی واقعی است و نه شیعه واقعی. ما امروز می‌بینیم سایت‌هایی که در جهان به‌دنبال توهین به اهل سنت و تشییع هستند به آمریکا و انگلیس متصل هستند.

آیت‌الله سلیمانی اضافه کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب بیان می‌کنند ما با "شیعه انگلیسی" طرف هستیم، این کلام پشتوانه تحقیقی و پژوهشی و پشتوانه دقیق علمی دارد. امروز همه دنیا می‌دانند رهبر معظم انقلاب به معنای واقعی ندای وحدت سر داده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: ما باید مشترکات شیعه و سنی را برجسته کنیم و همه در راستای گسترش وحدت در دنیای اسلام گام برداریم و امیدواریم آن وحدتی که مد نظر رهبر معظم انقلاب است در جامعه عملی شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها