درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله علم الهدی : زلزله اخیر به مانور وحدت بین جریان شیعه و سنی تبدیل شد
1396/09/11 238

آیت الله علم الهدی : زلزله اخیر به مانور وحدت بین جریان شیعه و سنی تبدیل شد

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به آغاز هفته وحدت، گفت: این هفته توسط امام راحل هفته وحدت مذاهب اسلامی لقب گرفت تا مسلمانان در جبهه مقابله با دشمنان پیامبر متحد و یکپارچه بایستند.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه شگرد شیطان تزئین و آرایشگری است، گفت: خداوند در 7 آیه از قرآن را آرایشگری شیطان را بیان می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز چهارمین آیه یعنی 48 سوره انفال را بررسی می‌کنیم، افزود: شأن نزول این آیه جنگ بدر است که علیرغم کثرت تجهیزات و لشکر قریش در برابر سپاه اسلام اما بازهم لشکر قریش در برابر سپاه اسلام مرعوب شد.

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: شیطان به شکل سراقه بن مالک سبب شد و به آن‌ها گفت که قبیله بنی مالکه به شما کمک می‌کنند و آن‌ها تصمیم به جنگ و مبارزه گرفتند؛ این نوع تزیین چهارم شیطان است.

علم‌الهدی با بیان اینکه شیطان می‌تواند در بحران‌های خطرناک در شکل انسان ظاهر شود، ادامه داد: شیطان به دو صورت می‌تواند در انسان ظهور کند؛ اول به شکل انسان مثل جنگ بدر و دوم  آنجایی که شیطان در انسان حلول می‌کند.

وی افزود: آن‌هایی که هضم در شیطان هستند، شیطان در آن‌ها حلول می‌کند که به آن‌ها انسان‌های شیطان‌صفت می‌گویند و شیطان سعی می‌کند اندیشه انحرافی را برای صاحب اندیشه تزیین و تثبیت کند.

 نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: قدرت متکی بر اراده عقیده و ایمان به خدا را با قدرت وابستگی به تجهیزات جایگزین می‌کند.

علم‌الهدی تصریح کرد: قدرت وابسته به تجهیزات یک قدرت پوشالی است که شیطان قدرت مبتنی بر تجهیزات را تزئین می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به آغاز هفته وحدت، گفت: این هفته توسط امام راحل هفته وحدت مذاهب اسلامی لقب گرفت تا مسلمانان در جبهه مقابله با دشمنان پیامبر متحد و یکپارچه بایستند.

علم‌الهدی بابیان اینکه وحدت اسلامی تنها کفایت نمی‌کند و  وحدت اسلامی در دو حوزه  بصیرت و رفتار لازم است، افزود: خوشبختانه در کارنامه نظام انقلاب اسلامی وحدت را در عرصه‌های مختلف در حوزه رفتارهای سیاسی و مدیریتی نظام به‌خوبی لمس کردیم.

وی وحدت در بصیرت را به معنی این دانست که مسئله اسلام امروز را تشخیص دهند، تصریح کرد: باید مسائل امروز اسلام را تشخیص دهند و شرایط آن را درک کنند چراکه اسلام امروز در جبهه سراسری جهانی است و کفر جهانی برای براندازی اسلام بسیج شدند.

امام‌جمعه مشهد خاطرنشان کرد: وحدت در حوزه رفتار به این معناست که امروز بیش از هر مسئله‌ای احتیاج داریم که مسلمانان دست هم را بگیرند و پشتوانه یکدیگر در مقابل کفر جهانی باشند و دشمن سعی می‌کند همین مسئله را از ما بگیرد.

علم الهدی ادامه داد: دشمن با تأسیس وهابیت و جریان‌های تکفیری مثل داعش با عنوان شیعه کشی، سنی کشی هم راه می‌اندازد مثلاً منطقه بوکمال سنی نشین بودند.

وی بابیان اینکه جنایات داعش مخصوص شیعیان نبود و سنی کشی هم در آن اتفاق می‌افتاد، گفت: از آن‌طرف هم آمریکا و انگلیس جریان‌های شیعه‌ی سنی‌ستیز ساخته‌اند که در جریان این سنی ستیزی شیعه هم می‌کشند تا زمینه‌ساز وهابیت برای تروریست شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: در سال‌های اخیر کسانی که ولایت سنی ستیزی داشتند اما بازهم حاضر نشدند از جریان‌های تکفیری مثل داعش برای دفاع از شیعه نشین‌ها حاضر شوند و یک نفر از آن‌ها مدافعین حرم نشدند چراکه هر دو مزدور یک جریان شدند.

علم الهدی با تأکید بر اینکه نباید دشمن جوهر دردانه عظیم وحدت را با حرکت‌هایی شیطانی از ما بگیرد، گفت: در زلزله اخیر یک مانور وحدت بین جریان شیعه و سنی ایجاد شد و جریان زلزله بااینکه تلخ‌کامی برای همه کشور ایجاد کرد اما میدان مانور وحدت سنی و شیعه و مسلمانان بود.

وی بابیان اینکه زلزله اخیر در مسئله ارائه قدرت، میدان مانور قدرت و نفوذ رهبری شد، تصریح کرد: نقش اول رسیدگی آسیب دیدگان را در لحظات اولیه ارتش غیور و سپاه ایثارگر داشت که هر دو مجموعه تحت فرماندهی رهبری بودند.

امام‌جمعه مشهد ادامه داد: اصول فرماندهی رهبری در این دو مجموعه به‌گونه‌ای اثرگذار بود که بدون کوچک‌ترین درنگ به‌عنوان غیبت غیبی به فریاد مردم آسیب‌دیده رسیدند و در زمانی که رهبر ندا سر دادند و از همه مردم کمک خواستند سیل کمک‌های مردمی به‌طرف غرب سرازیر شد.

علم الهدی افزود: وقتی‌که کمک‌ها سرازیر شد، جریان مردمی با عنوان جریان امام رضایی در قصر شیرین جریان را مدیریت کرد که این جریان هم مولود مدیریت و رهنمود و تدبیر رهبر بود.

وی بابیان اینکه زلزله اخیر مانور قدرت رهبری و ولایت در این کشور بود، تصریح کرد: مسئولان بدانند و ببینند توانمندی نظام سازی ولایت‌فقیه و مقام رهبری چه می‌کند؛ بایستی سیاست حرکتی مسئولین ما در تداوم تدبیر مقام ولایت و رهبری باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه با زلزله اخیر به دو بلای اشتغال و مسکن مبتلا شدیم، گفت: اشتغال مهم‌تر از مشکل مسکن است چراکه استان کرمانشاه در بیکاری جزو استان‌های اول کشور است و در طی این زلزله دام‌ها نابودشده و مغازه‌ها و سرمایه‌ها خاکستر شده است.

علم الهدی با بیان اینکه مردم آسیب‌دیده از نظر اشتغال دستشان به‌جایی بند نیست، تصریح کرد: باید مسئولین در امر اشتغال سریع اقدام کنند و این حرف نیزه به جگر زلزله‌زده‌هاست که وزیر کشور بگوید ما قیم مسکن مردم نیستیم.

وی ادامه داد: همه کشور در مقابل گرسنگی و ناتوانی بیکاری و بی‌مسکنی مردم زلزله‌زده مسئول‌اند و همه قیم آن‌ها هستند؛ چه برسد به یک وزیر!

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه باید الگوی قدرت ولایت و رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: ارتش قهرمان بدون یک فرمان از فرمانده چنان پیش می‌رود که همه زندگان را از زیر آوار بیرون می‌آورد.

علم الهدی افزود: سپاه ما این ایثارگری را دارد و مردم باجان و دل روز و شب فعالیت می‌کنند و  مدیریت جهادی و اعتقادی رهبری باید برای مسئولین دولتی الگو باشد.

وی بابیان اینکه باید از زمینه ارزشمند ایمان و احساس مردم استفاده کنید، گفت: شما جلودار مردم باشید با جلسه گرفتن مشکل حل نمی‌شود، وارد عرصه عملیات شوید و مردم پشت شما خواهند بود.

امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه مجلس هم وظیفه خود را انجام نداده است، گفت: مجلس باید وارد عرصه عملیات باشد چراکه نظارت و پیگیری با نمایندگان است و نه‌تنها نمایندگان آن مناطق بلکه همه نمایندگان نماینده مردم هستند و در مجلس وظیفه‌دارند.

علم‌الهدی افزود: مسئولان دولتی با الگوی مدیریت جهادی رهبری وارد میدان شوند و مشکل مسکن و اشتغال را هرچه زودتر حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: دنیا باید ببیند در مسئله همزیستی انسانی اسلام و انقلاب کارآمد است یا آمریکا.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها