درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دعوت آیت‌الله اراکی از شیخ الأزهر برای حضور در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی
1396/09/07 318

دعوت آیت‌الله اراکی از شیخ الأزهر برای حضور در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب به طور رسمی از شیخ «احمد الطیب» شیخ الأزهر برای حضور در سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی دعوت کرد.

آیت‌الله محسن اراکی در دیدار با «یاسر عثمان» حافظ منافع مصر در ایران ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی مسجد "الروضه" مصر، شهادت تعداد زیادی از افراد بی گناه در این حادثه را تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه برای مقابله با فکر تروریستی و جنایتکار نیازمند «وحدت اسلامی» هستیم، اظهار کرد: اینگونه حوادث زنگ هشداری هستند که روابط جهان اسلام باید یکپارچه و متحد باشند اما متأسفانه کمتر گوش شنوایی در این زمینه وجود دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب ابراز امیدواری کرد: روابط میان ایران و مصر برقرار شود زیرا که مصر به واسطه الأزهر جایگاه فوق العاده مهمی در جهان اسلام دارد که امیدوارم با همکاری حوزه علمیه قم و الازهر یک طرح مشترک برای جلوگیری از این مصیبت‌ها، داشته باشیم.

در ادامه این دیدار آیت‌الله اراکی دعوتنامه حضور شیخ الأزهر در سی و یکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی را تقدیم حافظ منافع مصر در ایران کرد و تأکید کرد: حضور شیخ الأزهر برای تبلور طرح‌های مشترک میان ما و مصر بسیار مهم و حیاتی است و مانع از مصیبت‌هایی  است که بر جهان اسلام وارد می‌شود.

وی با تأکید بر نقش مصر برای مقابله با این تهدیدات اظهار کرد: ما آماده هرگونه همکاری و تعامل با الازهر جهت ایجاد یک جبهه واحدی در مقابل این تکفیری‌ها هستیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به گفتمان مشترک برای جذب جوانان اشاره کرد و گفت: امروز جوانان مورد هدف تکفیری‌ها هستند و لازم است راه حلی برای مقابله با این مسأله ارائه و اجرا شود.

«یاسر عثمان» حافظ منافع مصر در ایران در این دیدارضمن تشکر از ابراز همدردی و پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب پیرامون حادثه تروریستی مسجد «الروضه» تأکید کرد: گروه‌های تروریستی خطری هستند که امروز نه تنها جهان اسلام بلکه کل جهان را تهدید می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه این حادثه ای که رخ داد زائده یک فکر بیمار و جنایتکار است، یادآور شد: باید با ارائه طرح جدید، بتوانیم جوانان را جذب کنیم تا به سمت این گروه‌های تروریستی نروند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها