درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 1397 4 ذی‌الحجه 1439 Thursday 16 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
عضو شورای عالی فتوای اقلیم کردستان عراق : عاشورا رمز وحدت و یکدلی مسلمانان است
1396/08/16 276

عضو شورای عالی فتوای اقلیم کردستان عراق : عاشورا رمز وحدت و یکدلی مسلمانان است

یک شخصیت مذهبی کرد عراقی تأکید کرد: قبل از هرگونه اظهارنظر درباره امام حسین(ع) لازم است به فرموده‌های پیامبر اعظم(ص) رجوع کنیم تا برای همگان روشن شود که امام حسین(ع) از چه جایگاهی برخوردار است.

ماموستا احمد شافعی، دکترای تفسیر و علوم قرآنی، مدرس دانشگاه و عضو شورای عالی فتوای اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگو با تسنیم گفت: پیامبر اکرم(ص) درباره حضرت امام حسین(ع) فرموده است که حسین از من و منم از حسینم، خداوند متعال آنانی را که دوستدار حسین هستند دوست می‌دارد. همچنین فرموده است که امام حسن و امام حسین (علیهما السلام) نوه‌های من هستند که هر کدام امتی از اصلاح و کار نیک هستند که برای آینده بشریت مفید خواهند بود.

ماموستا شافعی در ادامه گفت: پیامبر اکرم(ص) همچنین فرموده است که حسن و حسین سرور جوانان اهل بهشت هستند. چنین فرموده‌ای از پیامبر(ص) به‌صراحت تأکیدی بر این نکته بوده است که حضرت امام حسن و حضرت امام حسین (علیهما السلام) نقش مهمی را در آینده مسلمانان و بشریت خواهند داشت.

وی بر اساس روایات صحیح تأکید کرد که پیامبر(ص) در یکی از دعاهای خود فرموده است: الهی حسن و حسین از نوه‌های من هستند که آنها را دوست دارم، آنها را دوست بدار و همچنین آنانی را که دوستدار نوه‌های من هستند نیز دوست بدار. پیامبر(ص) با فرموده‌های خود مسلمانان را به این واقعیت دعوت کرده‌اند که امامان حسن و حسین (علیهما السلام) کسانی خواهند بود که میان مسلمانان از جایگاه و موقعیتی بس رفیع برخوردار خواهند بود.

عضو شورای عالی فتوای اقلیم کردستان عراق همچنین تأکید کرد: احترام و محبت به اهل بیت پیامبر(ص) از وظایف دینی ما مسلمانان است.

ماموستا احمد شافعی گفت: امام حسین(ع) حافظ قرآن و از کسانی بوده است که اهمیت زیادی برای علوم قرآنی قائل بوده است و در این زمینه در اوج قرار داشته‌اند و این گواهی یاران پیامبر(ص) در خصوص شخصیت امام حسین(ع) بوده است.

وی ابراز کرد که امام(ع) در زمان حیات خود زیباترین جلوه‌های دینی و اجتماعی را به نمایش گذاشته‌اند.

این شخصیت دینی اهل سنت با اشاره به پیام‌های امام حسین(ع) گفت: یکی از مهمترین پیام‌های زندگی پرافتخار امام حسین(ع) تأکید ایشان بر صلح، گفت‌وگو و زندگی مسالمت‌آمیز مسلمانان بوده است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

ماموستا احمد شافعی توسل به مکتب امام حسین(ع) را در این شرایط عراق لازم و ضروری خواند و گفت: از برادران اهل تشیع خود در عراق خواستارم با هدف نجات کشور، آموزه‌های مبارک امام حسین(ع) را ملاک عمل قرار داده و در جهت رفع مشکلات عراق و بازگشت آرامش و سازگاری اجتماعی تمام قومیت‌ها تلاش کنند.

وی گفت: عاشورا می‌تواند رمز وحدت و یکدلی مسلمانان باشد تا همه با هم در برابر استعمار و استکبار و توطئه اسلام‌ستیزی آنها مقابله و از این طریق به اسلام راستین محمدی خدمت کنیم.

ماموستا شافعی در پایان اظهار کرد: مسلمانان باید بیشتر به جنبه‌های مختلف زندگی امام حسین(ع) اهمیت دهند و پیام‌های ایشان در ترویج صلح، سازگاری و اتحاد مسلمین سرمشق مرحله کنونی جوامع اسلامی قرار گیرد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها