درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 26 مرداد 1397 5 ذی‌الحجه 1439 Friday 17 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی در مراسم چهلم شهید حججی : ملت ایران هرگز در برابر آمریکا سر خم نخواهد کرد
1396/06/27 403

آیت‌الله اراکی در مراسم چهلم شهید حججی : ملت ایران هرگز در برابر آمریکا سر خم نخواهد کرد

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: ملت بزرگ ایران در برابر تهدیدات،  توطئه‌ها و تحریم مانند کوه پایدار می‌ماند و در نهایت نیز پیروز می‌شود و این ملت هرگز در برابر آمریکا سر خم نخواهد کرد و خم نخواهد شد.

آیت‌الله محسن اراکی در مراسم چهلم شهید محسن حججی که در حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: استقلال و آزادی امروز ملت ایران مدیون مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با تأکید بر جایگاه ویژه شهدای مدافع حرم افزود: حضور پرشور ملت در مراسم‌های تقدیر از فداکاری‌های شهدای مدافع حرم نشان می‌دهد مردم ایران در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای اسلامی استوار و ثابت‌قدم هستند.

آیت‌الله اراکی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم درباره حضرت ابراهیم (ع) گفت : در آستانه دهه پنجم انقلاب نسلی که نسل سوم و چهارم انقلاب است مانند نسل اول انقلاب در عرصه‌های مختلف آماده جان‌فشانی است که نشان می‌دهد خداوند جهاد نیروهای نظامی ما را پذیرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تقدیم شهدای مانند محسن حججی نشان از این مسئله دارد که خداوند متعال ملت ایران را در آزمایش‌های الهی پیروز دیده است.

آیت‌الله اراکی تأکید کرد: ملت بزرگ ایران در برابر تهدیدات،  توطئه‌ها و تحریم مانند کوه پایدار می‌ماند و درنهایت نیز پیروز می‌شود و این ملت هرگز در برابر آمریکا سر خم نخواهد کرد و خم نخواهد شد.

وی با تأکید بر رمز پیروزی‌های ملت ایران در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: پشتیبانی از ولایت‌فقیه رمز اصلی پیروزی‌های اخیر ملت ایران در عرصه‌های مختلف بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب ادامه داد: پیام بزرگ امام حسین (ع) در روز عاشورا پیام «هل من ناصر ینصرونی» به آیندگان فرستاد که امروز امثال شهید حججی به این ندای سیدالشهدا(ع) لبیک گفتند.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز رزمندگان ما در سوریه می‌جنگند در دفاع از حرم الهی مبارزه می‌کنند و اگر دولت‌های الهی شکست بخورد حرمت حرم‌های الهی خواهد شکست.

آیت‌الله اراکی با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت اسلامی تأکید کرد: دست کمک و یاری امام زمان(عج) را به‌وضوح در پیروزی‌های جبهه مقاومت در عراق، سوریه و یمن قابل‌لمس است همان چیزی که استکبار جهانی از درک آن محروم است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: هر جا که ارزش‌های الهی در آن حکم فرماست در حکم حرم الهی است و تمام شهدای مدافع حرم نیز در دفاع از حرمت حرم‌های الهی به شهادت رسیده‌اند و استقلال و عزت جامعه ما نیز امروز مرهون همین مجاهدت‌هاست.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها