درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق : مسأله «فلسطین» باید مهمترین موضوع در نزد حجاج باشد
1396/06/14 336

رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق : مسأله «فلسطین» باید مهمترین موضوع در نزد حجاج باشد

«شیخ خالد الملا» معتقد است بهره گیری از فرصت حج برای به تفکر واداشتن مسلمانان در خصوص مسائل و قضایای مهم امت اسلامی، هدف خداوند از واجب کردن این فریضه است.

پس از صدور پیام رهبر معظم انقلاب به حجاج حاضر در عربستان سعودی و تبیین وظایف امت و نخبگان اسلامی خلال موسم حج، رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق به اهمیت موسم حج در تبیین نقشه های دولت های غربی و استکباری برای تفرقه انداختن میان مسلمانان اشاره کرد و گفت: حج یکی از مهم ترین فرائض الهی و همایشی بزرگ برای مسلمانان است. این فریضه الهی دارای اهداف خاصی از جمله تجمع مسلمانان در میدانی واحد است تا بدین صورت مشکلات جامعه اسلامی را حل و فصل نمایند؛ از جمله این مسائل و مشکلات نیز مسأله فلسطین به عنوان مسأله اصلی امت اسلامی است که در پیام آیت الله خامنه ای نیز بدان اشاره شد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: از جمله دیگر مشکلات امت اسلامی نیز تفرقه انداختن دشمنان است که باید با آن مقابله کرد. هیچ تجمع دیگری برای مسلمانان وجود ندارد که با این تعداد بالا و گسترده برگزار گردد. بنابراین نباید حج را به اعمال عبادی صرف محدود کرد بلکه باید اهداف عالی آن را درک و بدان عمل نماییم.

شیخ خالد الملا همچنین در خصوص نحوه تجمیع قدرت مسلمانان برای نجات فلسطینی ها در خلال موسم حج نیز تصریح کرد: مسأله فلسطین باید در میان مسلمانان به عنوان مسأله اصلی و محوری مورد توجه قرار گیرد و در نزد تمام حجاج این موضوع حاضر باشد. زیرا در طول سال هیچ تجمعی دیگری همانند حج برای مسلمانان برگزار نمی شود. بنابراین حجاج  باید مسأله فلسطین را مهم ترین موضوع خود بدانند؛ زیرا تداوم بقای صهیونیست ها موجب می شود برخی از حکام عرب و تعدادی از آنها که زمینه را برای تقویت رژیم صهیونیستی فراهم می کنند، ضعیف و سست شوند.

وی در همین زمینه افزود: در هر صورت ما محور مقاومت را فراموش نمی کنیم که در نقاط مختلف منطقه از جمله لبنان، سوریه، عراق و غیره بر اهمیت قدس و لزوم بازگشت بیت المقدس به مسلمانان تاکید می کند. بهره گیری از فرصت حج برای به تفکر واداشتن مسلمانان در خصوص این مسائل و قضایا، هدف خداوند از واجب کردن این فریضه است. نبی مکرم اسلام نیز از فرصت حج و حجة الوداع برای تبیین احکام اسلامی استفاده نمودند.

رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق در پایان درباره تلاش برخی برای تخریب وجهه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز تاکید کرد: این اقدامات و موضع گیری برخی اشخاص در حقیقت توطئه ای علیه وی و مقاومت به معنای حقیقی کلمه است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها