درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

چهارشنبه 25 مهر 1397 6 صفر 1440 Wednesday 17 October 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله علم‌الهدی : جریان تروریستی وهابیت برای ضربه به اسلام از درون شکل گرفته است
1396/06/05 257

آیت‌الله علم‌الهدی : جریان تروریستی وهابیت برای ضربه به اسلام از درون شکل گرفته است

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: آمریکا به این نتیجه رسیده که اسلام از بیرون دچار آسیب نمی‌شود و آسیب‌پذیری آن از درون است و جریان تروریستی وهابیت برای زدن ضربه به اسلام از داخل به‌وجود آمده است.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم اختتامیه چهارمین دوره اردوی کشوری راه رضوان ویژه علما و روحانیون اهل سنت اظهار داشت: معنویت جریانی است که مقصد را تعیین و باهدف می‌کند. معنویت واقعیتی است که اگر حذف شود برای زنده‌ ماندن توجیهی نداریم.

وی تصریح کرد: معنویت در دو حوزه فردی و اجتماعی بر انسان اثر می‌گذارد و در حوزه فردی معنویت به معنای مشخص شدن باورهای شخصی، در اختیار قرار گرفتن ابزار عقل، تفکر و استعداد است. معنویت را نباید در حوزه فردی محدود کرد بلکه باید در خدمت زندگی اجتماعی نیز معنویت قرار بگیرد. معنویت همچنین مادیت را در اختیار خود قرار می‌دهد.

علم‌الهدی اظهار داشت: باید معنویت را به عنوان یک انسان در خدمت خدا، دین و اصلاح اسلام قرار داد که اگر این گونه عمل نشود این معنا را دارد که در حوزه جمعی معنویت نداریم.

وی با بیان این که باید معنویت پیامبر(ص) را در زندگی گسترش داده و در عرصه اجتماعی در خدمت خدا، پیامبر(ص) و اسلام باشیم، بیان کرد: برای تحقق دو موضوع گفته شده باید موقعیت قرآن و اسلام را در دنیا شناخت و زمان‌شناس بود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان‌ رضوی گفت: باید به اساس اسلام توجه کرد و اگر موقعیت اسلام را در نظر نگیریم نمی‌توانیم خادم اسلام باشیم. ما خادم اسلام هستیم و از این رو باید بدانیم اسلام در چه موقعیتی قرار داشته است. آمریکا به این نتیجه رسیده که اسلام از بیرون دچار آسیب نمی‌شود و آسیب‌پذیری آن از درون است و جریان تروریستی وهابیت برای زدن ضربه به اسلام از داخل به‌وجود آمده و از این جهت ما روحانیون باید برای اسلام خدمت کنیم.

وی  بیان کرد: اقتضا در این موضوع است که به فکر پیامبر باشیم و به سرنوشت اسلام و پیامبر(ص) بی‌تفاوت نبوده که اگر این‌گونه باشد معنویت در زندگی اجتماعی ما وجود ندارد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها