درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 23 مرداد 1397 2 ذی‌الحجه 1439 Tuesday 14 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه : اختلاف سلیقه‌ها در مذاهب اسلامی جزئی است
1396/06/04 321

ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه : اختلاف سلیقه‌ها در مذاهب اسلامی جزئی است

امام جمعه اهل تسنن ارومیه گفت: اختلاف سلیقه‌ها در مذاهب اسلامی جزئی است بنابراین باید مشترکات محور وحدت اقوام ایرانی باشد.

ماموستا عبدالقادر بیضاوی ظهر امروز در همایش زکات و فرهنگ جهادی که در محل سالن آمفی تئاتر سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به اهمیت زکات در آیات قرآن کریم اظهار داشت: زکات مسئله فوق‌العاده مهمی است که علاوه بر دین اسلام در سایر شرایع نیز به آن تاکید شده است.

وی گفت: یکی از آثار نپرداختن زکات این است که از شخص پس مرگ و در عالم جهنم سؤال می‌کنند که چرا به اینجا آورده شده‌اید و آنها پاسخ می‌دهند که چون زکات نپرداختیم.

بیضاوی افزود: قبولی تمامی عبادات در گرو پرداخت زکات است و در این راستا علما، فقها و دانشمندان شیعی و اهل سنت باید این فریضه مهم را به مردم تبیین نمایند.

وی خاطرنشان کرد: امروز فرصتی است تا از کشاورزان و همه مردم بخواهیم که زکات خود را پرداخت کنند و دستگاه‌های متولی امر نیز وظیفه دارند تا امکان پرداخت و جمع آوری این فریضه الهی را تسهیل نمایند.

امام جمعه اهل تسنن ارومیه با اشاره به آثار و برکات زکات اظهار داشت: نجات انسان در عمل به فرایض الهی همچون اقامه نماز و ادای زکات است که در این صورت اگر بلا و مصیبتی هم از سوی خدا نازل شود کسانی که در انجام فرایض دینی خود تلاش می‌کنند در امان می‌مانند.

وی با دعوت از مردم به حفظ وحدت در جامعه اسلامی گفت: اختلاف سلیقه‌های جزئی بین مسلمانان نباید باعث شود تا دین ضربه ببیند و در عمل به فرایض الهی سستی و کاهلی شود.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها