درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 23 مرداد 1397 2 ذی‌الحجه 1439 Tuesday 14 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
رئیس کمیته فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مشهد: اهل بیت (ع) محور اصلی وحدت شیعه و اهل سنت هستند
1396/05/31 278

رئیس کمیته فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مشهد: اهل بیت (ع) محور اصلی وحدت شیعه و اهل سنت هستند

رئیس کمیته فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر توسل به اهل بیت(ع) محور اصلی وحدت شیعه و اهل سنت در تمدن نوین اسلامی هستند.

عبدالحسین خسروپناه پیش از ظهر امروز در اجلاس کارگروه‌های تخصصی مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها در دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: ایران در ذهن دانشگاهیان کشور‌های مختلف جایگاه رفیعی دارد؛ همچنین تمدن نوین اسلامی آرمان‌ها و واقعیت‌های مختلفی دارد و نیروهای انقلاب در هر فعالیتی پشتکار زیاد دارند.

وی افزود: از نظر عملیاتی کارهای زیادی انجام می‌دهند اما ناامیدی آسیبی است که بین نیروهای انقلاب وجود دارد و وجود تمدن اسلامی بدون هویت اجتماعی امکان پذیر نیست و باید در این زمینه تلاش صورت بگیرد.

رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون بررسی و تأمین نیازهای دینی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ایران دارای خرده فرهنگ‌های مختلف است و امروزه با آسیب افراط در گرایش‌های مذهبی رو به رو هستیم در حالی که امت اسلامی باید یکپارچه باشد و تعدد ملت‌ها نباید مانع وحدت آن بشود همچنین اهل تسنن علاوه بر محبت، توسل به اهل بیت(ع) نیز دارند و قرابت اهل بیتی می‌تواند ظرفیت خوبی بین تشیع و تسنن باشد و باید این کثرت در عین وحدت را حفظ بنماییم.

وی با اشاره به اهمیت شفافیت در تمدن سازی افزود: خانواده در ایران ظرفیت فوق العاده‌ای است که متاسفانه شاهد آسیب آن هستیم همچنین در ایران شاهد چالش پیوند کم دانش با نیاز ها هستیم و منابع فقه اجتماعی باید تبدیل به فقه نظام شود تا اهداف خاصی را پوشش دهد.

خسروپناه ادامه داد: ایران رهبر فرزانه و حکیمی دارد که در هر مقطعی جریان و گفتمان نو خلق می‌کند و منظومه فکری مقام معظم رهبری ادامه منظومه فکری امام خمینی است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها