چاپ کردن این صفحه
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان: وحدت بین شیعه و سنی در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد
1396/05/30 257

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان: وحدت بین شیعه و سنی در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: وحدت بین شیعه و سنی باید در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در دیدار با حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی امام جمعه اهل تسنن اسالم در شهر اسالم اظهار داشت: وحدت بین شیعه و سنی باید در درجه‌ اول اولویت دنیای اسلام قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان تصریح کرد: مسلمانان واقعی که مدعی پیروی از پیامبر عظیم‌الشان اسلام هستند سزاوار است با تحکیم وحدت برای تعالی و ترقی جوامع اسلامی بکوشند.

وی با بیان اینکه اختلاف بین مذاهب اسلامی دشمن را برای ایجاد تفرقه و نفاق امیدوار می‌کند، افزود: وحدت بین گروه‌های مسلمین مایه‌ عزت و آبروی اسلام و باعث خشنودی حضرت محمد(ص) و حضرت ولی‌عصر(عج) است.

اشجری با بیان اینکه تخریب مذاهب اسلامی خلاف اخلاق، حکمت و سیاست است، اعلام داشت: مصلحت اسلام و مسلمانان جهان در گرو دوستی، برادری و اتحاد بین ملت‌های مسلمان است.

وی با اشاره به توصیه‌ قرآن کریم بر رأفت با مومنان و سختگیری با دشمنان، گفت: مذاهب مختلف اسلامی باید با اتحاد در برابر نفوذ دشمنان بایستند تا استکبار جهانی به خود اجازه ندهد که برای سرنوشت جوامع اسلامی در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، بحرین و یمن تصمیم‌گیری کند.

اشجری با تاکید بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام، افزود: امروز بر همگام مسجل شده که داعش ابزار استکبار جهانی است؛ خوی ددمنشانه آن‌ها هیچ شباهتی به مسلمانان چه شیعه و سنی ندارد و با ایجاد نفاق و تنش به‌دنبال تامین منافع استکباری در منطقه است.

همدلی بین شیعه و سنی دشمنان اسلام را منزوی و از میدان خارج می‌کند

امام جمعه اهل تسنن اسالم نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت اسلامی اظهار داشت: همدلی بین شیعه و سنی تنها عاملی است که می‌تواند دشمنان اسلام را منزوی و از میدان خارج کند.

حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی همدلی شیعه و سنی در استان گیلان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: دوستی و اتحاد شیعه و سنی در شهرستان تالش ستودنی است و با ازدواج و وصلت، این ارتباط مستحکم‌تر شده است.

امام جمعه اهل تسنن اسالم با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه مسئولان در رفع برخی محرومیت‌های منطقه، اعلام کرد: اتمام ساختمان آموزش و توسعه معارف قرآن کریم در کنار مسجد فاروق اعظم نیازمند همت و توجه ویژه مسئولان استان است.

منبع : تسنیم