درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 23 مرداد 1397 2 ذی‌الحجه 1439 Tuesday 14 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
معاون وزارت آموزش و پرورش: اندیشکده تقریب مذاهب اسلامی در استان‌ها راه‌اندزی می‌شود
1396/05/27 229

معاون وزارت آموزش و پرورش: اندیشکده تقریب مذاهب اسلامی در استان‌ها راه‌اندزی می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: اندیشکده تقریب مذاهب اسلامی در استان‌ها راه‌اندزی می‌شود.

مهدی فیضی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره قرآنی گل‌های محمدی(ص) و گل‌های فاطمی(س) استان مرکزی با اشاره به برگزاری این جشنواره اظهار داشت: ایجاد و برگزاری این جشنواره از مردادماه امسال در سراسر استان‎‌‌های کشور آغاز و با توجه به توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و پیشینه استان‌ها مقوله مطالعات راهبری می‌شود.

وی افزود: ایجاد اندیشکده اردو‌های راهیان نور دانش‌آموزی به منظور ارتقاء کیفی و اثر‌بخشی در بین نسل جوان و نوجوان جزء این برنامه است و این مهم در خوزستان که مراسم‌های راهیان نور در آنجا است تشکیل می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اندیشکده تقریب مذاهب اسلامی گفت: اندیشکده تقریب مذاهب اسلامی به منظور نزدیکی و آشنا شدن دانش‌آموزان با مذاهب مختلف در استان‌ها تشکیل می‌شود.

فیضی عنوان کرد: تلاش داریم که با ایجاد و تشکیل این دانشکده‌ها دیگر بار پرسنلی بر دوش ادارات آموزش‌و‌پرورش استان‌‎ها نباشد و نیرو‌های مورد نیاز از عوامل ثابت ادارات استان در نظر گرفته و تامین شود.

وی ادامه داد: به‌منظور معرفی برنامه‌های وزارت آموزش‌و‌پرورش می‌توان به اجرا و برگزاری 30 برنامه گروهی و جمعی در میان دانش‌آموزان و مربیان اشاره کرد که در این راستا 10 عنوان برنامه‌ برای دانش‌آموزان دختر و پسر برگزار که حدود 16 هزار دانش‌آموز را پوشش می‎دهد.‌

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اردو‌های آموزشی گفت: برگزاری دوره آموزش مقدمات کارآفرینی با رویکرد اقتصاد مقاومتی است همچنین این دوره‌ها بین حدود یک هزار دانش‌آموز استان کرمان برگزار و از این تعداد، 60 نفر به عنوان برترین انتخاب و این 60 نفر به مرحله نهایی که در تهران برگزار می‌شود راه میابند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی هم در این آیین با اشاره به هدف برگزاری جشنواره قرآنی گل‌های محمدی(ص) و گل‌های فاطمی(س) این استان گفت: این جشنواره به منظور مانوس کردن کودکان و نوجوانان با قرآن برگزار که در بخش هنری این جشنواره سعی بر این بوده که فرامین قرآن با خلاقیت همراه و مزین شود که در این راستا فرامین قرآن در میان کودکان و نوجوانان کاربردی‌تر شود و شاهد آثار مطلوب و مثبت این فرامین در زندگی کودکانمان باشیم.

کریم قنبری افزود: تعداد شرکت‌کننده‌های این جشنواره هفت‌ هزار نفر بوده که 60 درصد این تعداد داوطلب بخش هنری بودند همچنین در این جشنواره میزبان چهار هزار اثر کودکان بودیم که از این تعداد دو هزار و 600 اثر دارای استاندارد‌های لازم بودند و مرحله داوری راه یافتند.

وی اضافه کرد: 600 اثر از میان آثار راه‌یافته به مرحله داوری به عنوان برگزیده و 38 اثر به عنوان برگزیده‌های استانی گزینش و انتخاب شدند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها