درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 23 مرداد 1397 2 ذی‌الحجه 1439 Tuesday 14 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله ‌اراکی ‌در سالروز بزرگداشت ‌حماسه پاوه : تمامی هم‌پیمانان آمریکا بدانند که ملت ایران ملتی تفرقه‌پذیر نیست
1396/05/28 279

آیت‌الله ‌اراکی ‌در سالروز بزرگداشت ‌حماسه پاوه : تمامی هم‌پیمانان آمریکا بدانند که ملت ایران ملتی تفرقه‌پذیر نیست

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تمامی هم‌پیمانان آمریکا بدانند که ملت ایران ملتی تفرقه‌پذیر نیست.

آیت‌الله محسن اراکی در مراسم بزرگداشت حماسه آزادسازی پاوه که در مسجد جامع شهرستان پاوه برگزار شد با بیان اینکه مردم ایران با مقاومت جانانه در برابر آمریکا سینه سپر کرده‌اند و اکنون نظام استکباری آمریکا با تمام وجود از نظام اسلامی ایران در هراس است اظهار داشت: امروز رهبران آمریکا به صراحت می‌گویند که ما از قدرت ایران در هراس هستیم و منافع آمریکا توسط ایران در جهان به خطر افتاده است و در هر جایی که حاضر می‌شویم، قدرت مزاحم ما ایران است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به سالروز مقاومت، حماسه، شهادت و ایثار مردم پاوه و روز آزادی آزادگان انقلاب اسلامی گفت: حضور در جمع مردم مبارز، متحد و پایدار پاوه افتخاری برای بنده است و من در این جایگاه به مردم و به امام جمعه پاوه و علامه مجاهد این شهر شهید پرور ماموستا ملا قادر قادری به دلیل این مقاومت پایدار و ایستادگی عظیم تبریک عرض می‌کنم.

اراکی با بیان اینکه در آیه قرآن خداوند یک ویژگی مهم برای جامعه مؤمن بیان می‌کند افزود: زمانی که عده‌ای آمدند تبلیغات کردند و گفتند دشمن نیروهای خود را برای محاصره جامعه پیامبر اکرم (ص) بسیج کرده است و مدینه محاصره شده و اکنون کار مسلمان و پیامبر اکرم (ص) تمام است تا روحیه مردم مسلمان و مؤمن مدینه و جامعه اسلامی را تضعیف کنند.

وی با اشاره به اینکه این افراد شایعه‌پرداز گفتند که دشمنان از هر طرف علیه شما نیرو تجهیز کردند و شما به طور کامل محاصره نظامی و اقتصادی شده‌اید عنوان کرد: در پاسخ به این تبلیغات چه شنیدند، یاران پیامبر اکرم(ص) در برابر این توطئه و تبلیغات روانی دشمن فرمودند تنها خدا برای ما کافی است و بهترین عهده‌دار، سرپرست و حامی برای ما خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه نتیجه این مقاومت، اعتماد و اتکا به خداوند دو عنایت در حق جامعه اسلامی شد بیان کرد: نتیجه ایستادگی در برابر محاصره، تبلیغات روانی دشمن، تحریم و بسیج نیروها از سوی دشمن سبب نزول دو نعمت الهی بر آنها شد.

اراکی با اشاره به اینکه نتیجه این مقاومت یک وحدت و یکپارچگی تحت ولایت رهبری رسول خدا(ص) بود عنوان کرد: رهبری و ولایت به عنوان یک نعمت نصیب جامعه اسلامی شد و خداوند در سوره آل‌عمران می‌فرماید «یادتان باشد آن روزی که شما پراکنده بود و خداوند نعمت ولایت رسول‌الله را بر شما نازل شما کرد و با این نعمت ولایت و پیروی از رهبری الهی شما جامعه مسلمان متحد و یک صدا شدید و خداوند قادر برای شما جامعه واحد مقدر فرمود».

وی با اشاره به اینکه این نعمت الهی در نتیجه ایستادگی و مقاومت مسلمانان در برابر دشمن بود گفت: در این راستا هر چه دشمنان خود را قوی‌تر، جامعه اسلامی نیز بر توان و قدرت خود افزود و شما بر دشمنان چیره و ملت اسلامی یکپارچه و متحد شدند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه به نعمت رسول خدا جامعه اسلامی برادر شدند بیان کرد: اگر کسی از ما بپرسد چرا جامعه اسلامی با هم برادر هستند و چرا اهل‌سنت، شیعه، قوم کرد، فارس، ترک و بلوچ با یکدیگر برادر هستند باید در پاسخ گفت زیرا آنها فرزندان یک پدر یعنی وجود مقدس حضرت رسول اکرم(ص) هستند.

وی با بیان اینکه طبق نص صریح آیات قرآن هر کسی مردم جامعه اسلامی را دعوت به تفرقه، اختلاف و دشمنی و خصومت بین مسلمانان ایجاد کند از دایره فرزندی رسول اکرم (ص) خارج و پیوندش را با وجود مبارک پیامبر بریده است گفت: آیه قرآن خطاب روشن به پیامبر اکرم(ص) فرموده که آنها که دینشان را پاره پاره و تفرقه در این ایجاد کردند و خود را گروه گروه کردند اینها هیچ رابطه‌ای با شما رسول خدا ندارند.

اراکی با بیان اینکه هر کسی که جامعه اسلامی را پراکنده یا دعوت به پراکندگی و ندای تفرقه بین شیعه و سنی سر دهد رابطه خودش را با رسول اکرم (ص) قطع کرده است افزود: این گروه‌های تروریستی که امروز دعوت به تفرقه می‌کنند بدانند که اگر اهل ایمان هستند که دعوت به تفرقه به معنای خروج از دین رسول‌الله (ص)، قطع رابطه فرزندی با رسول خدا و خروج از جامعه ایمانی رسول خدا است.

وی با بیان اینکه اهل ایمان هیچگاه نباید در برابر دشمن از خود هراسی نشان دهند و تبلیغات روانی دشمن بر آنها اثر نکند گفت: اهل مقاومت و ایمان نباید تحت‌تأثیر ماهواره‌ها و فضای مجازی دشمنان قرار بگیرند و باید به ایمان آنها افزوده شود.

اراکی اظهار کرد: نتیجه این مقاومت این بود که مؤمنان جوامع مسلمان دیگر تحت‌تأثیر تبلیغات و شایعه‌سازی‌های دشمنانی از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس، کشورهای ملحد و بی‌دین متحد و هم‌پیمان با آمریکا و منافقان مسلط بر کشورهای حاشیه خلیج فارس که فساد آنها عالمگیر شده قرار نمی‌گیرند.

وی فرمانروایان دیکتاتور مسلط بر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس ننگ عرب و جامعه اسلامی هستند گفت: زیرا فساد، کشتارهای درون خانوادگی آنها فراگیر شده است و مؤمنان از اینها نباید پیروی کنند و تحت‌تأثیر تبلیغات سوء، جوسازیها و فرافکنی‌های آنها قرار بگیرند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه در این صورت خداوند متعال نخستین نعمتی که به مؤمنین می‌دهد نعمت وحدت زیر سایه ولایت رسول‌الله و پرچم هدایت او است گفت: نتیجه و ثمره دوم این مقاومت، فضل الهی یعنی فزونی، ترقی و تعالی و برتری‌یابی است و خداوند متعال همواره در جامعه بشر یک جامعه برتر و سروری انتخاب می‌کند تا جوامع دیگر بشری از این جامعه الگو درس بگیرند و راه مستقیم را بیابند و از طریق این جامعه الگو با ارزشهای متعالی آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه خداوند به این جامعه الگو و اسلامی برتری، فضل عظیم و سروری می‌بخشد عنوان کرد: اگر شما اهل ایمان باشید برتری و پیروزی از آن شما است زیرا جامعه ایمانی یکپارچه است چون همه برادر هستند و این خصوصیت هم در نتیجه ایستادگی و مقاومت امت رسول خدا نصیب جامعه اسلامی می‌شود.

اراکی برتری و رشد را از دیگر خصوصیت‌های جوامع اسلامی دانست و اظهار کرد: امروز همه اهل انصاف اقرار بر این دارند که مردم جامعه اسلامی ایران در فهم سیاسی، شجاعت، مقاومت، ایمان، ایستادگی در پای ارزش‌ها و دفاع از حقوق مستضعفین برترین هستند و چه کسی در دنیا این افتخاراتی که شهید حججی، مردم پاوه و مردم شهید پرور از آن خود کرده‌اند، دارد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به سخنان وزیر خارجه سابق آمریکا که به صراحت گفت در تمام دنیا هر جا که ما حاضریم ایران نیز حضور دارد افزود: این اعتراف به قدرت ملت ایران است و اکنون چه کسی جر ایران توطئه آمریکا را در کل منطقه، سوریه، یمن و فلسطین خنثی کرد زیرا توطئه آمریکا این بود که برای همیشه داستان فلسطین جمع شود و با برخی از رهبران ضعیف فلسطینی قرارداد صلح بستند و قرار بر این بود قضیه فلسطین تمام شد و به دروغ به آنها گفتند ما به شما دولت می‌دهیم و اکنون 25 سال از قرارداد صلح آنها گذشته است و اتفاقی رخ نداده است.

وی گفت: بنده در سفری که به کشور برزیل داشتم و با وجود محافل تبلیغاتی گسترده به نفع صهیونیستها بنده به صراحت به خبرنگاران در رابطه با دلایل خود در زمینه عدم وجود اسرائیل اعلام کردم که دولتی که مرز، ملت و ثبات ندارد دولت نیست و کشوری که از ابتدای تاریخ تاکنون همیشه با تمام همسایگان و داخله خود در جنگ بوده نمی‌تواند پایدار باشد و چنانچه می‌خواست پایدار بماند باید طی این 70 سال ثبات خود را نشان می‌داد.

ملت ایران ملتی تفرقه‌پذیر نیست

اراکی افزود: همه اقرار کردند که حرف جمهوری اسلامی ایران درست است و این حرف جمهوری اسلامی است که تمام دنیا آن را منتشر می‌کند و تنها صدایی که این مفهوم را در دنیا جا می‌اندازد صدای مقام معظم رهبری، رزمندگان، سپاه پاسداران، ارتش و این جوانان بسیجی است.

وی با اشاره به اینکه امروز ایران در اقلیم، منطقه و جهان تعیین‌کننده سرنوشت نهضت‌ها و جهان اسلام است عنوان کرد: تمامی هم‌پیمانان آمریکا بدانند که ملت ایران ملتی تفرقه‌پذیر نیست و این ملت نزدیک به 40 سال در برابر تمام توطئه‌های تفرقه‌برانگیز ایستاده و روز به روز یکپارچه‌تر، متحدتر، یکدل‌تر و باهیبت‌تر می‌شود.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: استکبار جهانی بداند که ملت ایران دشمن را در خانه خود نابود خواهد کرد و اجازه نمی‌دهیم دشمن به خانه ما بیایید زیرا ما امت رسول خدا هستیم و امت رسول خدا اجازه نمی‌دهد دشمن به درون خانه آید و درون مرزها با او بجنگد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها