درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 23 مرداد 1397 2 ذی‌الحجه 1439 Tuesday 14 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
نخستین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی روح‌الله + لینک ثبت نام
1396/05/22 278

نخستین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی روح‌الله + لینک ثبت نام

موضوعاتی چون امام خمینی و بیداری اسلامی، امام و تقریب مذاهب و اقلیت‌های دینی، سبک زندگی، روحیه شاعرانه و عواطف خانوادگی، آزادگی و آزادی، صلح و اندیشه‌های حکومتی، مردم‌سالاری، ساده زیستی، اعتدال، اخلاق، کرامت انسانی، عدالت، عبادت، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و سایر موضوعات مشابه حول شخصیت امام خمینی(ره) در این جشنواره پذیرفته خواهد شد.

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی استان اصفهان در تلاش است تا نخستین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی روح‌الله را برگزار کند، شرکت در این جشنواره که با هدف اشاعه و ترویج اندیشه امام خمینی(ره) و گرامیداشت اهل‌قلم و آثار فاخر نمایشی در خصوص سیره، شخصیت و اندیشه امام خمینی(ره) صورت گرفته است برای عموم مردم آزاد است.

موضوع جشنواره امام خمینی(ره) خواهد بود و هنرمندان می‌توانند علاوه بر پرداختن مستقیم به شخصیت امام به سایر موضوعات مرتبط با اندیشه‌ها و آثار ایشان هم بپردازند؛ موضوعاتی چون امام خمینی و بیداری اسلامی، امام و تقریب مذاهب و اقلیت‌های دینی، سبک زندگی، روحیه شاعرانه و عواطف خانوادگی، آزادگی و آزادی، صلح و اندیشه‌های حکومتی، مردم‌سالاری، ساده زیستی، اعتدال، اخلاق، کرامت انسانی، عدالت، عبادت، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و سایر موضوعات مشابه حول شخصیت امام خمینی(ره) در این جشنواره پذیرفته خواهد شد.

اولویت نمایشنامه‌های ارسالی با تولیدات سال 96 خواهد بود و آثار ارسالی نباید پیش‌ از این در هیچ جشنواره‌ای اجرا شده باشند؛ مسؤولیت ادعای مالکیت در خصوص آثار ارسالی به عهده متقاضی خواهد بود و شورای سیاست‌گذاری جشنواره می‌تواند حق هرگونه استفاده و انتشار آثار با ذکر نام پدیدآورنده را برای خود محفوظ دارد.

جایزه نفر اول این جشنواره علاوه بر تندیس و لوح تقدیر مبلغ 7 میلیون تومان خواهد بود و برای نفرات دوم، سوم، چهارم و پنجم هم به ترتیب مبلغ 5،3،2 و یک‌میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت www.imam-khomeini-isf.ir ضمن تکمیل فرم و خلاصه  متن و چکیده سوابق خود نمایشنامه خود را به صورت word یا pdf بارگزاری کرده و در این جشنواره شرکت کنند.

مهلت ارسال آثار تا 15 آذرماه خواهد بود و اسامی برگزیدگان هم تا 5 دی‌ماه اعلام خواهد شد.

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها