درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
کنفرانس ضد وهابیت و پاسخ کوبنده رییس جمهور چچن به سلفی های سعودی
1395/06/13 1136

کنفرانس ضد وهابیت و پاسخ کوبنده رییس جمهور چچن به سلفی های سعودی

"رمضان قدیروف"رییس جمهور "چچن" گفت: "کنفرانس اهل سنت و جماعت" در چچن که باعث خشم "عربستان سعودی" شده، برای مقابله با خوارج زمان است.

 

رمضان قدیروف افزود: مسلمانان از خوارج زمان رنج می برند. وی در گفت وگو با شبکه "سی بی سی" ادامه داد: مسلمانان جهان با فتنه خوارج به جان یکدیگر افتادند لذا باید از نسل جدید در برابر فتنه این خوارج حفاظت کرد.   قدیروف گفت: کنفرانس اهل سنت و جماعت هیچ ارتباطی با "ولادیمیر پوتین" ، رییس جمهور روسیه نداشته و ما خدمتگزار اسلام و مسلمین هستیم.   وی با اشاره به این که گروه تروریستی "داعش" بیشتر از 1500 چچنی را به قتل رسانده، خاطرنشان کرد: ما می خواهیم بر خوارج زمان فائق آییم.   بیانیۀ پایانی همایش اهل سنت و جماعت در گروزنی، پایتخت جمهوری چچن که روز هشتم شهریور 95 منتشر شد، واکنش های خشمگینانه شماری از سعودی‌ها را در پی داشت، زیرا سلفی‌ها و وهابی‌ها و دیگر گروه‌های افراطی و تکفیری را در شمار اهل سنت به حساب نیاورد.   منحصر کردن اهل سنت و جماعت در سه گروه "صوفیه، ماتریدیه و اشعریه" و به شمار نیاوردن سلفی ها و سایر فرقه های افراطی در همایشی در چچن، خشم سعودی های وهابی را موجب شد.   این کنگره که با نظارت رمضان قدیروف برگزار شد، اهل سنت و جماعت را از نظر اعتقادی منحصر به اشعری ها و ماتریدی ها و از نظر علم و اخلاق و تزکیه به اهل مذاهب اربعه در فقه و اهل تصوف منحصر دانست و مخالفان این گروه ها را خارج از دایرۀ اهل سنت و جماعت اعلام کرد.   بدین ترتیب، فرقه های ساختگی همچون وهابیت تکفیری که مبنای حاکمیت آل سعود و آل الشیخ بر سرزمین حرمین شریفین بر آن قرار دارد، از نظر حاضران در این همایش از جمله علمای بزرگ اهل سنت، جایی در میان مسلمانان ندارند.   شرکت کنندگان دراین کنگره در بیانیۀ پایانی خود خاطرنشان کردند این کنگره نقطۀ تحول مهم و ضروری برای تصحیح انحراف بزرگ و خطرناکی است که بر اثر تلاش افراط گرایان برای سرقت این لقب و منحصر کردن آن به خودشان، وارد مفهوم اهل سنت و جماعت کرده اند.   برگزاری این کنفرانس، خشم سلفی‌های وهابی را برانگیخت به صورتی که آنها مدعی شدند این کنفرانس توطئه‌ای روسی علیه آنهاست؛ پیروان وهابیت هم برای تخریب کنفرانس مزبور بیش 100 هزار پیام و مطلب در شبکه‌های اجتماعی، علیه شرکت کنندگان در آن منتشر کردند. منبع : باشگاه خبرنگاران جوان  
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها