درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 7 بهمن 1398 1 جمادی‌الثانی 1441 Monday 27 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز کشور عراق است
1394/12/05 2727

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز کشور عراق است

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه وحدت میان ایران و عراق موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه باشد، گفت: عراق کشور شجاعت و فرهنگ و علم و کمال است که حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز امروز این کشور است.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی ظهر دیروز در دیدار با رئیس قبایل عراق اظهار داشت: عراق کشور شجاعت و فرهنگ و علم و کمال است که حفظ وحدت میان شیعیان و اهل سنت مهم‌ترین نیاز امروز این کشور است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه از قرآن کریم درباره اهمیت وحدت افزود: آیه‌ای را برای شما تفسیر می‌کنم و اعتقاد دارم که همه ملت‌ها و مردم که به این آیه عمل می‌کنند، دنیا و آخرت‌شان تامین می‌شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اهمیت جهاد در اسلام بیان کرد: خداوند بیان کرده که وظیفه مسلمانان جهاد است که این جهاد شامل جهاد علمی و فقهی و نظامی می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: جهاد و اخلاص برای مسلمانان است که اگر جهاد و اخلاص را مورد توجه قرار دهیم عاقبت به خیر می‌شویم.

وی بااشاره به جایگاه و ارزش دین اسلام گفت: اسلام دارای فرهنگ عظیمی است و این فرهنگ مسلمانان را به همه فرهنگ‌های عالم می‌رساند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آثار و برکات وحدت مسلمانان افزود: شیعیان و اهل‌سنت باید متحد باشند و عقاید خود را با احترام در مجالس علمی بیان کنند و اگر اهل سنت و شیعه وحدتی نداشته باشند دشمن از این موضوع سوءاستفاده می‌کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه وحدت میان ایران و عراق موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه باشد، بیان کرد: ملت ایران و عراق در مقابل دشمن مشترک خود اتحاد داشته باشند زیرا مشترکات فرهنگی و مذهبی خوبی میان این دو کشور وجود دارد و مردم عراق همواره مهمان‌نوازی‌شان را در مراسم‌های مذهبی به خوبی نشان داده‌اند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها