چاپ کردن این صفحه
خطای مهران‌ مدیری و لزوم هوشیاری عزیزان اهل‌سنت
1395/05/25 2042

خطای مهران‌ مدیری و لزوم هوشیاری عزیزان اهل‌سنت

آقای مهران مديری به عنوان يك هنرمند طنزپرداز و نه شخصيت دينی مرتكب سهوی شده اند كه قابل جبران است.

 

محمدرضا زائری در مطلبی نوشت:   من به دلیل آشنایی با جایگاه صحابه و شخصیت هایی چون جناب طلحة الخیر و جناب زبیر در نزد اهل سنت کاملا ناراحتی و آزردگی شما را درک می کنم ولی عموم مردم ما به دلیل عدم ارتباط نزدیک میان جامعه شیعیان و اهل سنت از این موضوع مطلع نیستند.

آقاي مهران مديری هم قطعا و بدون شك در ذكر نام اين دو شخصيت تاريخی نه عمدی داشته اند و نه حتى احتمال چنين موضوعی را می داده اند، بلكه به طور طبيعی و كاملا عادی برای ذكر مثال چيزی بر زبان ايشان جاري شده و گفته اند.

خودتان بهتر مي دانيد كه هر گونه تعرض به شخصيت های مورد احترام اهل سنت به فتوای رهبر انقلاب شرعا حرام است و صدا وسيمای جمهوري اسلامی هم هرگز اجازه نزديك شدن به اين خط قرمز را به كسي نداده و نمی دهد.  

من كه سالها كارشناس مذهبی صداو سيما بوده ام مي توانم مثال های متعدد از حساسيت شديد نسبت به اين موضوع را ذكر كنم.

آقای مهران مديری به عنوان يك هنرمند طنزپرداز و نه شخصيت دينی مرتكب سهوی شده اند كه قابل جبران است.  

با آگاهی كامل مراقب كسانی باشيد كه مي خواهند از آب گل آلود ماهی بگيرند و از اين بهانه برای تشنج و فتنه انگيزی استفاده كنند كه رسول گرامی اسلام صلی الله عليه و آله و سلم چنان كه جناب بخاری از أبوهريره نقل كرده است فرمود: "هناك الزلازل والفتن وبها يطلع قرن الشيطان " همه بايد خيلی مراقب باشيم كه شيطان از حساسيت های ما به نفع خودش استفاده نكند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی تابناک