درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 3 بهمن 1398 27 جمادی‌الاول 1441 Thursday 23 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه مسجد مکی زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان نماد وحدت‌اسلامی میان شیعه و سنی است.
1394/11/27 4139

امام جمعه مسجد مکی زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان نماد وحدت‌اسلامی میان شیعه و سنی است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌ زهی پیش از ظهر امروز در بیست و هفتمین همایش ملی تقریب مذاهب که درسالن همایش‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: افراط و تندروی یک معضل برای جامعه اسلامی است و امروز با هرگونه افراط و تفریط در دو مذهب شیعه و سنی مقابله می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه ایجاد اختلاف میان اقوامی که سالها در کنار هم زندگی کرده‌اند کاری آسان نیست، گفت: سیستان و بلوچستان نماد وحدت‌اسلامی میان شیعه و سنی است.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان با اشاره به برخی اختلافات میان مسلمانان افزود: دین اسلام دین جنگ نیست بلکه دین صلح است و اگر کسی به ما قصد تعرض داشته باشد وظیفه داریم در مقابل آن ایستاده و از خود دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از دشمنان اسلام به این نقطه از کشور برای ایجاد تفرقه چشم طمع دوخته بودند که در سایه هوشیاری علما و همدلی مردم نتوانستند به اهداف خود برسند.

مولانا عبدالحمید اسماعیل‌زهی تصریح کرد: امروز سیستان و بلوچستان از بهترین امنیت برخوردار است و از جمله استانهایی است که دشمن هرگز نمی‌تواند درآن پای بگذارد و این همان تعبیر غیرت مردمان بلوچ نسبت به کشورشان است.

وی با تاکید بر آزادی قدس شریف تاکید کرد: کسانی که معتقدند مسئله فلسطین با گفتگو حل می‌شود سخت در اشتباهند چرا که رژیم صهیونیست اسرائیل اهل گفتگو نیست.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو گفت: انتخابات مختص به قوم و یا مذهبی خاص نیست و افراد بدون در نظرگرفتن عقاید قومی و قبیله‌ای در آن حضور داشته باشند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها