درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
اجتماع بزرگ اربعین حسینی وحدت و اتحاد شیعه و سنی را به دنیا نشان داد
1398/07/28 120

اجتماع بزرگ اربعین حسینی وحدت و اتحاد شیعه و سنی را به دنیا نشان داد

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به حضور با شکوه زائران در مراسم اربعین ۹۸ گفت: حضور گسترده مسلمانان در راهپیمایی اربعین حسینی «وحدت و اتحاد» شیعه و سنی را به دنیا نشان می‌دهد.

ضمن تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی اظهار داشت: حضور گسترده و اجتماع بزرگ مسلمانان در مراسمات حج، راهپیمایی اربعین، مولود پیامبربزرگ اسلام(ص) و اعیاد «وحدت و اتحاد» شیعه و سنی را به دنیا نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه دشمنان از قدرت و انسجام مردم بیم و هراس دارند، افزود: باید مسلمانان شیعه و سنی با وحدت و همبستگی خود مشکلات جهان اسلام را بدون هیچ دغدغه، نگرانی و دخالت بیگانگان حل و فصل کنند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا دشمن مدام در حال توطئه برای برهم زدن راهپیمایی اربعین است و تحلیلتان از حوادث اخیر ‌عراق چیست؟ توضیح داد: امروزه کشورهای منطقه دچار ناامنی و مشکلات زیادی شده اما امنیت در سراسر ایران حاکم است؛ استکبار جهانی در درگیری‌های اخیر کشور عراق نیز قصد ایجاد تفرقه میان مسلمانان و کمرنگ‌کردن این حرکت عظیم را داشت اما با هوشیاری و اتحاد مردم اهداف و توطئه آنان نقش بر آب شد.

وی تاکید کرد: باید شیعه و سنی با تمسک به قرآن و سنت پیامبر بزرگ اسلام(ص) از اختلاف دوری کرده و نسبت به هم محبت داشته باشند چراکه اگر جهان اسلام باهم «وحدت و اتحاد» داشته باشد، عزت، کرامت و اقتدار مسلمانان همچون نگینی در دنیا می‌درخشد و دشمنان با شکست مواجه می‌شوند.

ماموستا بهمنی با تاکید بر اینکه محبت به خاندان پیامبرگرامی اسلام(ص) در میان مسلمانان واجب است، گفت: احترام و ارج نهادن به اهل‌بیت(ع) اعم از امام حسین(ع)، محبت به امام حسن(ع)، حضرت فاطمه(س) و خلفای راشدین جزء اصول دین ماست و باید به آنها تمسک کنیم.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج تصریح کرد: باید مسلمانان با هوشیاری و آگاهی خود، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و در دام مکر و حیله و اهداف شوم آنان قرار نگیرند و از اختلاف و تفرقه دوری کنند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها