چاپ کردن این صفحه
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس : حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی مهم‌ترین وظیفه روحانیون و ائمه جماعات است
1394/10/27 2114

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس : حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی مهم‌ترین وظیفه روحانیون و ائمه جماعات است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: براساس توصیه‌های مقام معظم رهبری حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی مهم ترین وظیف روحانیون و ائمه جماعات است.

 

حاج عبدالباسط آخوند نوریزاد در مراسم معارفه امام جمعه اهل سنت حاجی قوشان شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: خدمات زیادی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به همه ملت ایران و مردم اهل سنت شده که می‌توان به اقامه نماز توسط روحانیون واجد شرایط اهل سنت برای جامعه خود اشاره کرد.

وی افزود: یکی از رسالت‌های پیامبران ائمه معصومین وحدت اسلامی بین مردم زمان خود و تمام اعصار بوده و ما هم به تبعیت از آن‌ امامان و بنابر توصیه مقام معظم رهبری باید این وحدت را حفظ تقویت کنیم.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: دشمنان از صدر اسلام تاکنون به ویژه در زمان انقلاب اسلامی درصدد ایجاد اختلاف میان اهل سنت و اهل شیعه و به ویژه مسلمانان هستند و ضروریست جوانان کشور ما بیش از گذشته در جهت فرمایشات و منویات مقام معظم  رهبری گام بردارند تا نقشه دشمنان، به مرحله اجرا در نیاید.

آخوند نوریزاد اظهار کرد: یکی از نعمات خداوند در این برهه از زمان، نعمت انقلاب اسلامی ایران است که توانسته شعائر دینی و مذهبی ملت ایران را تقویت و حفظ کند و نیاز است مردم ما برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت، این انقلاب را حراست کنند.

وی با اشاره به مسئولیت روحانیون و علما گفت: لازم است علمای دین، روحانیون و ائمه جماعات در کنار مردم و مسئولان برای حفظ وحدت و ایجاد صمیمت و جذب جوانان به مساجد و در همه عرصه‌های سیاسی، مذهبی و اجتماعی تلاش موثری داشته باشند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس مکارم اخلاقی پیامبر اکرم (ص) را سرلوحه منش روحانیون دانست و گفت: روحانیون و علما باید مکارم اخلاقی پیامبر اکرم (ص) را الگو خود قرار دهند و صفاتی مانند گذشت، سعه‌صدر، عفو و غیره را در خود تقویت کرده و در جهت وحدت بین امت اسلامی تلاش و کوشش کنند.

منبع : خبرگزاری تسنیم