درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 7 بهمن 1398 1 جمادی‌الثانی 1441 Monday 27 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه: اهل سنت نسبت به اهل بیت اخلاص دارد
1395/02/25 2545

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه: اهل سنت نسبت به اهل بیت اخلاص دارد

 

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به اینکه اهل سنت نسبت به اهل بیت(علیهم السلام ) اخلاص دارد، گفت: همه ما وظیفه داریم خاندان پیامبرصلی الله علیه و آله  را اکرام کنیم.

 

ماموستا ملا محمد محمدی در آیین اختتامیه برنامه‌های هفته قرآن و عترت کرمانشاه در مجتمع فرهنگی و هنری انتظار این شهر برگزار شد، بیان داشت: آموزش و تعلیم قرآن کریم از موضوعات مورد توجه خداوند است و پیامبر(ص) بهترین فرد را کسی می‌داند که قرآن را می‌خواند و به دیگران یاد می‌دهد.

 

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اعتقاد عملی و ظاهری به قرآن کریم را وظیفه انسان‌ها در مقابل عظمت این کتاب آسمانی بیان کرد و گفت: تجلیل از قرآن با اطاعت از دستورات الهی است و باید بر تلاوت آیه‌های قرآن تدبر کنیم تا از معنای آن در زندگی روزمره بهره ببریم.

 

وی با اشاره به اینکه قرآن را باید با تدبر خواند، عنوان کرد: توصیه پیامبر به امت خویش یک موضوع اساسی که همانان توجه به قرآن عنوان کتاب آسمانی با کلام الهی و اهل بیت است.

 

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه محب به اهل بیت نبوی را محبت به خدا عنوان کرد و گفت: باید اهل بیت را اکرام کنیم و برای نشر قرآن تلاش خود را به کار بگیریم.

 

وی با تاکید بر اینکه اهل سنت نسبت به خاندان نبوت اخلاص دارند، گفت: امام شافعی می‌گوید اگر حب علی رافضی‌گری است، من رافضی هستم.

 

محمدی با تقدیر از تلاش‌های نهادهای فرهنگی برای نشر معارف قرآنی در کرمانشاه بیان داشت: اقدامات خوبی در مناسبت‌های مختلف برای گسترش فعالیت‌های قرآنی انجام می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها