درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 15 آذر 1398 8 ربیع‌الثانی 1441 Friday 6 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد از جنایات آل‌سعود در یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور گفت: امروز قلب جهان اسلام از کشتار مسلمین جریحه‌دار است.

رئیس شورای عالی امور مسلمانان نیجریه با اشاره به چالش‌های مسلمانان در سراسر جهان گفت: باید بیدار شویم و از تفرقه بپرهیزیم و حق قانونی و دینی خود را با اتحاد بگیریم نه با توسل به زور.

دکتر محمد مهدی طهرانچی طی احکامی حجت الاسلام و المسلمین سید حامد علم الهدی را به عنوان عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان سیستان و بلوچستان و استان کردستان منصوب کرد

رهبر شیعیان بحرین با تاکید بر اینکه مسأله فلسطین موجب وحدت امت اسلامی می‌شود، گفت: اتحاد امت اسلامی در قضیه فلسطین عزت و اقتدار را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اکنون علاوه بر شبکه دانشمندان مسلمان، نیازمند شبکه دانشگاه‌های جوامع اسلامی بر مبنای دانشگاه اسلامی هستیم.

رئیس قوه قضائیه در مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، گفت: امروز دست تفوق و برتری در فلسطین و ابتکار عمل، مبتنی بر دین و ارزش‌های الهی و آموخته‌های نبی مکرم اسلام از آن مجاهدین فلسطینی است.

سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ آبان در تهران برگزار شد، با قرائت بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی امشب شنبه شب (25 آبان) با حضور رئیس قوه قضاییه و مهمانان داخلی و خارجی کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به کار خود برگزار شد.

در روز سوم سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی اسلامی نشست مجمع عمومی مجمع تقریب با حضور مدعوین ایرانی و خارجی برگزار شد.

در سومین روز برگزاری سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، نشست اتحادیه سادات جهان اسلام عصر شنبه 25 آبان ماه با حضور سادات شیعه و سنی در تهران برگزار شد. 
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها