درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 25 مرداد 1397 4 ذی‌الحجه 1439 Thursday 16 August 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه موقت سنندج گفت: شیعه و سنی "هیچ" اختلافی با یکدیگر ندارند و همه ما یکی هستیم.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با ایران مرکز "صلح و دوستی" است، گفت: جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری به "وحدت، اخوت و برادری" نیاز دارد.
رئیس انجمن اهل بیت(ع) گفت : نگاه تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی می‌تواند در مقابل نگاه‌های افراط‌گرایانه و تکفیری موثر باشد.
سرپرست حجاج ایرانی در دیدار با رئیس بعثه حج عراق با اشاره به اینکه حج ازظرفیت‌های بسیاربزرگی برخورداراست، گفت: کشورهای منطقه از فرصت حج برای کنارگذاشتن اختلافات به منظور دستیابی به عزت و کرامت اسلامی استفاده کنند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: "هیچ" اختلافی بین فرق و مذاهب اسلامی وجود ندارد و باید همه جوامع اسلامی یکدل و متحد باشند.
یکی از مراجع دینی شیعیان عراق درباره تلاش مشکوک برخی طرف‌ها برای ایجاد شکاف و تفرقه میان ملتهای ایران و عراق هشدار داد.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دانشگاه شریف هدایت‌الله اندونزی گفت: اخلاق پیامبر(ص) و دلسوزی ایشان نسبت به عموم مردم پایه‌ اصلی شکل‌گیری تمدن اسلامی است.
فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه دشمن در استانی چون گلستان که اقوام و مذاهب متنوع وجود دارد، درصدد انشقاق بین اقوام مختلف است گفت: مقاومت شیعه و سنی در برابر هجمه‌های دشمن، تقریب عملی مذاهب است.
قابل توجه است که شیخ احمد الزین در کنار شیخ ماهر حمود، برجسته‌ترین علمای اهل سنت لبنان محسوب می‌شود. از وی کتب و مقالات زیادی در زمینة وحدت اسلامی به چاپ رسیده است.
شهدای مریوان نیروهای عملیاتی بودند یعنی همان پاسدار؛ هم شیعه بودند و هم سنی، هیچ فرقی هم نمی‌کند که چند نفر از آنها شیعه بودند؛ در مریوان شیعه و سنی با هم برادر هستند و هیچ تفرقه‌ای نیست.
  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها