درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
چرا کاربران شایعات مجازی را باور می‌کنند؟
1397/06/21 255

چرا کاربران شایعات مجازی را باور می‌کنند؟

یکی از مدیران ویکی پدیای فارسی گفت: اگر بخشی از کارمان را برای ارتقاء سواد رسانه‌ای خرج کنیم مردم بهتر می‌توانند خبرهای درست و جعلی را از هم تشخیص دهند.

«احمد عامری» مدیر یکی از بخش‌های ویکی پدیای فارسی در پاسخ به این سوال که چرا به رغم جعلیات موجود در شبکه‌های اجتماعی همچنان اخبار نادرست مورد پذیرش یا حداقل توجه قرار می‌گیرد؟ گفت: عدم توجه به منبع اخبار و اینکه خیلی از اخباری که در فضای مجازی منتشر می‌شود منشاء اصلی این موضوع است.

وی ادامه داد: اگر هر کاربری بررسی کوچکی کند و سواد رسانه‌ای را لحاظ کند به راحتی متوجه درست بودن هر خبری می‌شود و این وظیفه رسانه‌هاست که وقتی شایعه یا اخبار جعلی منتشر می‌شود، آن را شفاف‌سازی کنند. برای مثال چندی پیش کاریکاتوری با موضوع اینکه عراقی‌ها برای مشهد صف بسته بودند، در روزنامه‌های عراقی منتشر شد، در حالیکه دست آخر متوجه شدیم یک ایرانی آن را منتشر کرده است. 

هماهنگ کننده برنامه آموزشی ویکی پدیای فارسی، با اشاره به راه‌های مطلع شدن از عکس درست در شبکه‌های مجازی نیز بیان داشت: اگر با دیدن عکسی در سرویس عکس گوگل سرچ کنیم می‌توانیم به راحتی متوجه منبع اصلی آن بشویم. 

وی در ادامه افزود: همچنین اگر بتوانیم کمی تأمل کنیم و به محض شنیدن هر خبری آن را منتشر نکنیم و حتی المقدور دو دقیقه برای سرچ کردن هر خبری زمان بگذاریم می‌توانیم متوجه منبع اصلی اخبار شده و همین می‌تواند از انتشار اخبار جعلی جلوگیری کند. 

عامری در پایان درباره راهکارهایی برای کاهش اقبال مردم یا حداقل بالا رفتن قدرت تشخیص آنها و همچنین افزایش سواد رسانه‌ای آنها گفت: در حال حاضر و با روند صعودی رسانه‌ها در آگاه سازی مردم و فضای جدید تکنولوژی نسبت به گذشته، رسانه‌ها در  آگاه کردن مردم نقش پررنگ‌تری دارند. به نظرم اگر بخشی از کارمان را برای ارتقای سواد رسانه‌ای خرج کنیم مردم بهتر می‌توانند خبرهای درست و جعلی را از هم تشخیص دهند.

منبع : فارس

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها