درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

شنبه 23 آذر 1398 16 ربیع‌الثانی 1441 Saturday 14 December 2019

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
کاربران کدام سیستم‌ عامل‌ها را بیشتر می‌پسندند؟
1397/04/30 372

کاربران کدام سیستم‌ عامل‌ها را بیشتر می‌پسندند؟

از تلفن همراه هوشمند گرفته تا لپ‌تاپ و رایانه‌های خانگی همه با سیستم عامل‌های مختلفی کار می‌کنند و هر کسی ممکن است با یکی از آنها راحت‌تر باشد.

با توجه به کاربرد روزافزون سیستم‌عامل‌ها در دستگاه‌های هوشمند و تأثیر به سزای آن بر زندگی انسان در گزارش زیر به بررسی محبوبیت و گستردگی سیستم‌عامل‌های مختلف در نقاط متفاوت جهان می‌پردازیم.

در ابتدا از ایران شروع می‌کنیم که بنا بر گزارش ((استیت کانتر)) آمار فراگیری سیستم عامل ویندوز در میان مردم ایران بیشتر از سایر سیستم عامل‌ها می‌باشد. این در حالی است که مردم کشورهای همسایه ایران، همگی در سیستم عامل اندروید از ایرانیان پیشتاز هستند.

 

حالا به آمار و ارقام در جهان می پردازیم. بنا بر اعلام گوگل تا اوایل سال 2018 حدود 2.6 میلیارد کاربر طعم سیستم عامل اندروید را در جهان چشیده‌اند. شرکت ماکروسافت نیز آمار بیش از 1.4 میلیارد کاربر را برای ویندوز اعلام کرده است. اپل نیز برای غول‌‌های شرکت خود آمار1.3 میلیارد کاربر را اعلام کرده است .

از سال 2018 تا امروز، تنها گوشی‌های هوشمند به جز تبلت‌ها، رایج‌ترین دستگاه ارتباطی بوده‌اند. این درحالی است که کاربران رایانه‌ها کمتر شده و بسیاری از آن‌ها به تلفن‌های هوشمند روی آورده‌اند. البته جایگاه رایانه‌ها مشخص است و در بسیاری از کار‌ها هنوز تلفن‌های هوشمند و یا تبلت‌ها نتوانستند از آن پیشی بگیرند. بازار اندروید در کشورهای آسیا و آفریقا داغ‌تر از اروپا است. به طوری که چین به عنوان یک کشور آسیایی بالاترین سهم استفاده از اندروید را درجهان دارد. گوگل نسخه‌های متععدی از اندورید را عرضه کرده و طبق آمار اندوید 7 یا نوقا محبوب‌ترین نسخه‌ی اندروید به شمار آمده است.

 

ویندوز نیز هنوز محبوب‌ترین سیستم عامل در میان مردم جهان است. ویندوز محبوبیت خود را در سال های 1990 با رایانه‌هایخانگی و یا شخصی به دست آورد و تا امروز توانسته آن را حفظ کند. ماکروسافت با شعار (یک ویندوز روی هر میز و در هرخانه)  توانست ویندوز را به محبوب‌ترین سیستم عامل جهان تبدیل کند. ماکروسافت سعی در پیشرفته‌تر کردن ویندوز داشت و بههمین دلیل نسخه‌های گوناگونی را برای آن منتشر کرد. از ویندوز 98 گرفته تا ویندوز 10 همگی علاقمندی تیم ماکروسافت بهپیشرفت را نشان می‌دهد. آمار زیر تعداد کاربران نسخه‌های ویندوز را نشان می‌دهد:

 

آخرین آماری که از فروش سیستم عامل‌ها منتشر شده، مربوط به اواسط سال 2017 میلادی است که طبق این آمار، اندرویدبا فروش سیصدوپنجاه میلیون دستگاه در سه ماه دوم، پرفروش‌ترین سیستم عامل شناخته شده است. IOS و ویندوز نیز بافروش زیر پنجاه میلیون در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها