درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 8 بهمن 1398 2 جمادی‌الثانی 1441 Tuesday 28 January 2020

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : اصلاح اختلافها، از تمامی نمازها و روزه‏ ها برتر است
گزارش ؛ فوبینگ بیماری روانی که تحت تاثیر شبکه های اجتماعی شکل می گیرد!
1395/09/01 529

گزارش ؛ فوبینگ بیماری روانی که تحت تاثیر شبکه های اجتماعی شکل می گیرد!

بیماری فوبینگ یک مشکل جدی روانه مختص عصر ماست که تحت تاثیر شبکه های اجتماعی ایجاد شده است.

 

شاید اصطلاحی به نام فوبینگ تا حالا به گوشتان نخورده باشد، اما فوبینگ یک خطر جدی است که به واسطه اینترنت و کار کردن با شبکه های اجتماعی در موبایل ایجاد شده است و باید آن را جدی بگیرید. هنگام مکالمه با دوست حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام مکالمه با دوست تان مشاهده کنید که او سرش به گوشیش بند است و به صحبت های شما توجهی نمی کند و یا وقتی از او سوالی می پرسید با تعجب به شما نگاهی انداخته و می پرسد: در مورد چه چیزی صحبت می کردی؟ این بی توجهی که در اثر موبایل ایجاد می شود که بسیار آزار دهنده است و می تواند طبعات نا به هنجاری را در جامعه به وجود آورد.

فوبینگ با یک «پی» اضافی

اگرچه کلمه فوبینگ در انگلیسی کلمه ای جدید به حساب می آید اما معانی زیادی پیدا کرده است و حتی گسترش نیز پیدا کرده است. اگر کلمه فوبینگ با یک «پی» اضافه در ابتدای آن شروع شود معنای مضاعفی پیدا کرده و اینطور معنی می دهد که شریک زندگی یک فرد به واسطه کار کردن با موبایل و غرق شدن در شبکه های اجتماعی از همسرش قافل شده است و به او بی توجهی می کند. موارد بسیاری در کشورهای مختلف گزارش شده که در اثر ابتلای فرد به فوبینگ کار دو طرف به طلاق کشیده شده است.

 

چطور فوبینگ را ترک کنیم

اگر یکی از نزدیکان شما به بیماری فوبینگ مبتلا شده و مرتب در گوشیش غرق شده و به دیگران بی اعتنایی می کند و رفتارهای اجتماعی او دیگر مثل گذشته درست و مقولانه نیست در ابتدا باید این مشکل او را به او بفهمانید اما مطمئنا بهترین راه حل گفتن مستقیم نیست سعی کنید در ابتدا با نگاه کردن و خیره شدن به او بفهمانید که از این بی توجهیش و غرق شدن او در گوشی راضی نیستید و از این کار خوشتان نیامده است. اما اگر این کار روی دوست تان جواب نمی دهد می توانید با شوخ طبعی و با کنایه و خنده به او بفهمانید که گوشیش را کنار بگذارد. مثلا می توانید روی یک تکه کاغذ بنویسید فوبنگ نکن و او را یواشکی پشتش بچسبانید و وقتی متوجه شده به او بگویید فوبینگ چه معنایی دارد.

فوبینگ چه خطراتی دارد

درست است که موبایل ها و نسل های جدید موبایل سودمندی زیادی داشته و باعث شده که ارتباطات انسان در جهان امروز تحکیم شود اما این فناوری جدید خالی از ایراد هم نیست و باعث به وجود آمدن مشکلات روانی بسیاری برای افراد شده است. کسانی که زیاد با گوشی خود کار می کنند و به دیگران بی توجهی می کنند احتمال بیشتری که به بیماری خودشیفتگی یا نارسیسم مبتلا شوند. پژوهشگران و روانشناسان علاوه بر این معتقدند که کار کردن بیش از اندازه با موبایل در روابط زناشویی و رومانتیک هم نقش منفی داشته باشد و همچنین از دیگر پیامدهای فوبینگ گوشه گیری، افسردگی و تنهایی است. همچنین در روابط زناشویی اگر یکی از دو طرف بفهمد که همسرش به واسطه موبایل به او کم توجهی می کند تعارضاتی بین آن ها به صورت نا خودآگاه شروع می شود. که این خود می تواند باعث ایجاد کاهش رضایت طرفین از رابطه زناشویی شان شود. فوبینگ البته فقط برای کسی که آن را انجام می دهد مضر نیست بلکه برای اطرافیان او هم ضررات زیادی را در پی دارد. اصلی ترین ضرری که فوبینگ برای اطرافیان کسی که به این بیماری مبتلا هستند دارد آن است که آنها احساس می کنند که فرد مبتلا به فوبینگ نسبت به آنها بی توجه است این موضوع مخصوصا در خانواده هایی که مادر مبتلا به این بیماری است و نسبت به کودک خود بی توجه می شود ممکن است باعث ایجاد عقده های روانشناختی در کودکان شود.

 

 

ضعف در ارتباطات به واسطه فوبینگ

درست است که ممکن است شما در طول روز با افراد زیادی سر و کله بزنید و دوستان زیادی داشته باشید و هر روز ساعاتی را حتی با همکاران تان صحبت کنید اما اینکه مرتب سرتان در گوشی باشد نا خودآگاه این پیام را به آن ها می دهد که برای آن ها ارزش زیادی قائل نیستید و آنچه که برای شما اهمیت دارد گوشی موبایل تان است. ادامه این رفتار می تواند باعث شود که به مرور دیگران هم نسبت به شما بی توجه شده و با توجه به بی اعتنایی که از شما دیده اند شروع به بی اعتنایی به شما کنند.

توصیه روانشناسان به مردم قرن 21 این است که تا جایی که میتوانند از استفاده غیر ضروری از موبایل اجتناب کرده و در هنگامی که زمینه هایی برای ارتباط حضوری وجود دارد از غرق شدن در گوشی شان خودداری کنند. اگر باز هم با تمام اینها قانع نشده اید که گوشی های موبایل و یا فوبینگ خود را کنار بگذارید نظر شما را به این موضوع جلب می کنیم که روانشناسان می گویند در صورتی که کسی در مقابل اطرافیان خود زیاد از حد با گوشی کار کند در مقابل بقیه هم اقدامی تلافی جویانه در قبال او انجام می دهند و در هنگام مصاحبت با او با گوشی های خود کار می کنند. پس اگر توقع دارید که از دیگران بی توجهی نبینید و در روابط اجتماعی به صحبت های شما دقت کرده و با شما ارتباط مناسبی برقرار کنند پس شما هم به او احترام گذاشته و در هنگام صحبت با آن ها از گوشی های خود استفاده نکنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها