چاپ کردن این صفحه
رهبر سنی‌مذهب حزب جمعیت علمای پاکستان : شهید عارف حسینی به ما درس وحدت داد / شیعه و سنی باید علیه تکفیری‌ها یکصدا شویم
1396/05/22 250

رهبر سنی‌مذهب حزب جمعیت علمای پاکستان : شهید عارف حسینی به ما درس وحدت داد / شیعه و سنی باید علیه تکفیری‌ها یکصدا شویم

دکتر چشتی رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان اعلام کرد: ما ازجوانی عاشق امام خمینی (ره) بوده ایم و او را رهبر مسلمانان جهان می‌دانستیم نه فقط شیعیان ایران.

دکتر امجد حسین چشتی رهبر حزب جمعیت علمای اسلام شاخه نیازی با بیان سابقه علاقه خود به رهبرفقید انقلاب اسلامی گفت: ما از دوران دانشجویی عاشق امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران بوده ایم.

دکتر چشتی تصریح کرد: ما در آن دوران با دانشجویان شیعه متحد شده و با رهبری «محمدعلی نقوی» یک گروه تشکیل داده بودیم که به نام «ظل الاسلام» معروف بود و تمام تلاش خود را می‌کردیم که انقلابی چون انقلاب اسلامی ایران در پاکستان هم شکل بگیرد. ما در آن زمان امام خمینی«ره» را نه فقط رهبر شیعیان بلکه رهبر تمام مسلمانان جهان می‌دانستیم، به همین علت توانستیم ارتباط خوبی با شهید عارف حسین حسینی برقرار کنیم. 

رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان شاخه نیازی افزود: در آن زمان دولت آل سعود به علت برگزاری مراسم میلاد یکی از اهل بیت علیهم‌السلام، 400 نفر از دوستان ما را دستگیر و زندانی کرد، تنها کسی که به کمک ما آمد شهید عارف حسین حسین بود. 

دکتر چشتی افزود: ما حتی تلاش کردیم با برگزاری تظاهرات مقابل سفارت عربستان در پاکستان بر آل سعود فشار وارد کنیم تا دوستان‌مان را آزاد کنند ولی مزدوران ژنرال ضیاء الحق(دیکتاتور سابق پاکستان) به ما حمله کرده و عده‌ای از ما را دستگیر و روانه زندان کردند،  البته همین باعث شد تا زندانیان ما در عربستان آزاد شوند.

وی گفت: اتفاق دیگری که در آن سال‌ها(دهه 80 میلادی) رخ داد این بود که در سمینار حج، رهبر شیعیان پاکستان علامه عارف حسین حسینی شرکت کرده و سخنرانی نیز کردند ولی ایشان هیچ‌گاه حرف از تفرقه افکنی نمی‌زدند، همیشه درس محبت به ما داده و سخن از اتحاد می‌گفتند.

رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان تاکید کرد: امروز باز هم می‌خواهیم که با کمک همدیگر در پاکستان انقلاب برپا کنیم و باعث اتحاد بین اهل سنت و شیعیان پاکستانی شویم.

 دکتر چشتی افزود: دشمن شیعه و سنی مشترکـ است و داعش در سوریه به حرم حضرت زینب (س) حمله می‌کند و در پاکستان به آرامگاه بزرگان اهل تسنن،  ما باید علیه تکفیری‌ها متحد و یک صدا شویم  و راه را بر هرگونه نفوذی ببندیم.

منبع : تسنیم