درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 26 تير 1397 4 ذی‌القعده 1439 Tuesday 17 July 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
رهبر سنی‌مذهب حزب جمعیت علمای پاکستان : شهید عارف حسینی به ما درس وحدت داد / شیعه و سنی باید علیه تکفیری‌ها یکصدا شویم
1396/05/22 290

رهبر سنی‌مذهب حزب جمعیت علمای پاکستان : شهید عارف حسینی به ما درس وحدت داد / شیعه و سنی باید علیه تکفیری‌ها یکصدا شویم

دکتر چشتی رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان اعلام کرد: ما ازجوانی عاشق امام خمینی (ره) بوده ایم و او را رهبر مسلمانان جهان می‌دانستیم نه فقط شیعیان ایران.

دکتر امجد حسین چشتی رهبر حزب جمعیت علمای اسلام شاخه نیازی با بیان سابقه علاقه خود به رهبرفقید انقلاب اسلامی گفت: ما از دوران دانشجویی عاشق امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران بوده ایم.

دکتر چشتی تصریح کرد: ما در آن دوران با دانشجویان شیعه متحد شده و با رهبری «محمدعلی نقوی» یک گروه تشکیل داده بودیم که به نام «ظل الاسلام» معروف بود و تمام تلاش خود را می‌کردیم که انقلابی چون انقلاب اسلامی ایران در پاکستان هم شکل بگیرد. ما در آن زمان امام خمینی«ره» را نه فقط رهبر شیعیان بلکه رهبر تمام مسلمانان جهان می‌دانستیم، به همین علت توانستیم ارتباط خوبی با شهید عارف حسین حسینی برقرار کنیم. 

رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان شاخه نیازی افزود: در آن زمان دولت آل سعود به علت برگزاری مراسم میلاد یکی از اهل بیت علیهم‌السلام، 400 نفر از دوستان ما را دستگیر و زندانی کرد، تنها کسی که به کمک ما آمد شهید عارف حسین حسین بود. 

دکتر چشتی افزود: ما حتی تلاش کردیم با برگزاری تظاهرات مقابل سفارت عربستان در پاکستان بر آل سعود فشار وارد کنیم تا دوستان‌مان را آزاد کنند ولی مزدوران ژنرال ضیاء الحق(دیکتاتور سابق پاکستان) به ما حمله کرده و عده‌ای از ما را دستگیر و روانه زندان کردند،  البته همین باعث شد تا زندانیان ما در عربستان آزاد شوند.

وی گفت: اتفاق دیگری که در آن سال‌ها(دهه 80 میلادی) رخ داد این بود که در سمینار حج، رهبر شیعیان پاکستان علامه عارف حسین حسینی شرکت کرده و سخنرانی نیز کردند ولی ایشان هیچ‌گاه حرف از تفرقه افکنی نمی‌زدند، همیشه درس محبت به ما داده و سخن از اتحاد می‌گفتند.

رهبر حزب جمعیت علمای پاکستان تاکید کرد: امروز باز هم می‌خواهیم که با کمک همدیگر در پاکستان انقلاب برپا کنیم و باعث اتحاد بین اهل سنت و شیعیان پاکستانی شویم.

 دکتر چشتی افزود: دشمن شیعه و سنی مشترکـ است و داعش در سوریه به حرم حضرت زینب (س) حمله می‌کند و در پاکستان به آرامگاه بزرگان اهل تسنن،  ما باید علیه تکفیری‌ها متحد و یک صدا شویم  و راه را بر هرگونه نفوذی ببندیم.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها