درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

سه شنبه 26 تير 1397 4 ذی‌القعده 1439 Tuesday 17 July 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دکتر کمال خرازی : مساله فلسطین و حمایت از برادران فلسطینی که اهل تسنن هستند، سرلوحه سیاست خارجی ایران است.
1396/05/17 241

دکتر کمال خرازی : مساله فلسطین و حمایت از برادران فلسطینی که اهل تسنن هستند، سرلوحه سیاست خارجی ایران است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: علیرغم اینکه با تبلیغات دروغین، ایران را به حمایت از شیعیان متهم می‌کنند، مساله فلسطین و حمایت از برادران فلسطینی که اهل تسنن هستند، سرلوحه سیاست خارجی ایران است.

کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با هیات بلند پایه حماس که جهت مراسم تحلیف ریاست جمهوری در تهران بسر می‌برند، در محل شورای راهبردی روابط خارجی ملاقات کرد.

خرازی در این ملاقات بر حمایت از فلسطین تاکید کرد و آن را یکی از آرمانهای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی بیان داشت که آنچه در سالهای اخیر در منطقه رخ داده است، قطعاً یک سیاست صهیونیستی بوده که متاسفانه بعضی از کشورهای منطقه نیز به دام آن افتادند و مرتکب اشتباهات سنگینی شدند که تفرق کشورهای اسلامی را در بر داشت و موجب تحلیل ارتش‌های اسلامی و کشتار و ویرانی وسیعی در منطقه شد.

خرازی اظهار داشت: علیرغم اینکه با تبلیغات دروغین جمهوری اسلامی را به حمایت از شیعیان متهم می‌کنند، مساله فلسطین و حمایت از برادران فلسطینی که از اهل تسنن هستند، سرلوحه سیاست خارجی ایران قرار دارد و بابت آن هزینه‌های زیادی را نیز پرداخته است.

عزت الرشق مسئول روابط عربی و اسلامی حماس نیز در این ملاقات به تشریح وضعیت داخل فلسطین پرداخت و اتفاقات اخیر در مسجد الاقصی را یک پیروزی برای فلسطینیان دانست که همه گروه‌های فلسطینی بطور متحد با توطئه رژیم صهیونیستی در کنترل مسجد الاقصی مقابله کردند.

وی گفت: آنها مجبور شدند که از سیاست طراحی شده خود عقب نشینی کنند.

عزت الرشق افزود: در حال حاضر در منطقه دو جبهه وجود دارد که عبارتند از جبهه مقاومت و گروههای در کنار آن و جبهه مقابل آن که برای جلب رضایت اسرائیل و آمریکا تلاش می‌کنند. به همین جهت امروز مقاومت در فلسطین مورد هدف است و در نتیجه ایران را نیز که حامی اصلی جبهه مقاومت بشمار می‌رود تحت فشار قرار می‌دهند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها