درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت الله آملی لاریجانی در دیدار با ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان : مذاهب اسلامی ضمن برخی اختلافات دارای نقاط اشتراک فراوانی هستند
1396/05/16 205

آیت الله آملی لاریجانی در دیدار با ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان : مذاهب اسلامی ضمن برخی اختلافات دارای نقاط اشتراک فراوانی هستند

رئیس قوه قضاییه گفت: هدف از تشکیل داعش درگیر کردن نیروهای اسلام به مسایلی غیر از موضوع مقابله با رژیم صهیونیستی و نشان دادن چهره بد از اسلام است.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی عصر دیروز (یکشنبه) در دیدار با ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان، دو کشور را دارای رابطه فرهنگی دیرینه و عمیق دانست و با اعلام آمادگی ایران برای توسعه روزافزون روابط در زمینه‌های گوناگون اظهار داشت: امروز جهان اسلام نیازمند نزدیک ‌تر شدن دیدگاه‌ های ملت ‌ها و دولت ‌های اسلامی است و این امر یکی از واجبات امروز همه مسلمانان به شمار می‌رود.

رئیس دستگاه قضا با بزرگداشت شخصیت‌های متفکر پاکستان نظیر اقبال لاهوری، بر لزوم بهره‌گیری دو طرف از دیدگاه‌های متفکران یکدیگر تاکید کرد و افزود: امروز تلاش آمریکا و صهیونیست‌ ها معطوف به جدایی ملت ‌های مسلمان از یکدیگر و جابه ‌جایی مسائل اصلی نظیر مقاومت ملت مظلوم فلسطین با مسائل فرعی و جعلی است.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه، مساله مهم جهان اسلام در عصر حاضر را موضوع تروریسم دانست و اظهار کرد: آمریکا و صهیونیست‌ ها با پدیدآوردن گروه‌های تروریستی چند هدف را دنبال می‌کردند. هدف اول آنها این بود که مسلمانان را درگیر یکدیگر کنند تا نیروهای مسلمان به جای پرداختن به موضوعاتی نظیر لزوم مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، با یکدیگر بجنگند. هدف بعدی آنها، نشان‌ دادن چهره‌ای غیرواقعی از اسلام بود تا جلوی ترویج این دین رحمانی در جهان را بگیرند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تعدد آیات مربوط به تعقل و تفکر در قرآن کریم، گفت: اسلام واقعی، دین رحمت و عقلانیت است و پیامبر اسلام نیز رحمه‌ للعالمین معرفی شده است، اما دشمنان تلاش دارند چهره اسلام را مخدوش سازند و مانع از ابراز حقایق اسلام شوند.

آیت‌الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: کشورهای مسلمان خصوصا ایران و پاکستان که خود از قربانیان تروریسم هستند، می‌توانند برای مقابله با این پدیده شوم همفکری کنند تا به نقاط مشترکی دست یابند.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از این دیدار با بیان اینکه مذاهب اسلامی ضمن برخی اختلافات دارای نقاط اشتراک فراوانی هستند، امام خمینی (ره) را از طلایه‌ داران فرهنگ تقریب و منادی وحدت اسلامی توصیف کرد و گفت: ما می‌توانیم با تبعیت از اندیشه متفکرانی همچون حضرت امام خمینی(ره) و با تامل و تحقیق، پارادایم‌ های مشترک و قابل قبولی را برای جلوگیری از ترویج افراطی‌گری و افتادن جوانان در این دام، بیابیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه همکاری‌ های حقوقی و قضایی بین ایران و پاکستان، تصریح کرد: نزدیک به 60 سال است که دو کشور دارای موافقت‌نامه استرداد مجرمان هستند، اما متاسفانه آن طور که باید اجرا نمی‌شود؛ چنانکه هر از گاهی شاهدیم برخی اشرار و گروهک‌های تروریستی اقدامات جنایتکارانه‌ای را در ایران صورت می‌دهند و به خاک پاکستان متواری می‌شوند. همچنین موافقت‌نامه‌های مربوط به انتقال محکومان و معاضدت قضایی نیز وجود دارد که لازم است به مرحله اجرا درآید.

براساس این گزارش، ربانی رئیس مجلس سنای پاکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران، خواستار تبادل تجربیات دو کشور در زمینه‌های گوناگون به ویژه در عرصه‌های حقوقی و قضایی شد.

وی با بیان اینکه روابط دیرینه فرهنگی و دینی دو کشور، زمینه‌ساز توسعه روابط سیاسی ایران و پاکستان است، بر لزوم کنار گذاشتن اختلافات از سوی کشورهای اسلامی و تشکیل امت واحده تاکید کرد.

رئیس مجلس سنای پاکستان همچنین ضمن استقبال از دیدگاه آیت‌الله آملی لاریجانی بر لزوم توسعه روابط همه ‌جانبه بین دو کشور تاکید کرد و نسبت به پیگیری اجرای موافقت‌نامه‌ های قضایی و حقوقی قول مساعد داد.

منبع : باشگاه خبرنگران جوان

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها