درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
دکتر ظریف : امت اسلامی باید با اتحاد اقدامات مجرمانه صهیونیست‌ها را خنثی کند
1396/05/11 223

دکتر ظریف : امت اسلامی باید با اتحاد اقدامات مجرمانه صهیونیست‌ها را خنثی کند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: امت اسلامی باید با اتحاد، اقدامات مجرمانه صهیونیست‌ها را خنثی کند.

 نشست وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری‌ اسلامی در حل بحران فلسطین در ترکیه امروز (سه‌شنبه دهم مردادماه) به میزبانی ترکیه برگزار شد.

در این اجلاس وزیر خارجه کشورمان به سخنرانی پرداخت  که متن ان به شرح زیر است.

متن سخنرانی دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در خصوص وضعیت قدس شریف ؛ استانبول ـ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ بسم الله الرحمن الرحیم در آغاز مایلم از دولت و مردم ترکیه به خاطر میزبانی این نشست مهم که به منظور بررسی وضعیت وخیم قدس شریف برگزار شده، قدردانی نمایم.

در نتیجه اقدامات نیروهای اشغالگر که هم چنان و با بی اعتنایی کامل به حقوق بین الملل به برنامه های توسعه طلبانه خود علیه مردم فلسطین و اماکن مقدس مسلمانان به ویژه حرم شریف ادامه می دهند، وضعیت این مکان شریف ملتهب تر شده است. ما این رشته از تجاوزهای صهیونیستی که با هدف تغییر وضعیت تاریخی این مکان شریف، تغییر ترکیب جمعیتی و کنترل بر اماکن مقدسه اسلامی در قلب قدس اشغالی صورت می گیرد را قویا محکوم می کنیم. وضعیت فعلی در نتیجه غم انگیز اشغال غیرقانونی سرزمین فلسطین و نقض مستمر حقوق بنیادین و لاینفک مردم فلسطین به وجود آمده است.

قدس شریف در نتیجه محاصره طولانی این شهر، ایست های بازرسی، نیروهای اشغالگر، شهرک سازی های غیرقانونی، اقدامات مسلحانه و خشن شهرک نشینان، تحقیر، تبعیض و سرکوب ساکنین فلسطین، خفه شده است. محاصره مسجدالاقصی، ممانعت از برگزاری نماز جمعه و اعمال محدودیت برای فلسطینی ها در دسترسی به اماکن مقدس، مردم فلسطین را بیش از پیش به خشم آورده است؛ مردمی که با اعتراض های مسالمت آمیزشان که صرفا برای اعاده حقوق خود و حفظ هویت شهرشان بوده است، با خشونت و به طرز بی رحمانه ای برخورد شده است.

ما نباید هم چنین وضعیت دو میلیون فلسطینی ساکن غزه که تحت محاصره غیرقانونی و مجازات های دسته جمعی قرار گرفته و از نیازهای اولیه و حتی حیاتی شان در زمینه دارو، آب سالم و انرژی محروم شده اند را نیز فراموش کنیم. این کابوس انسانی نیازمند اقدام عاجل از طریق پایان دادن فوری به محاصره غزه است. آقای رئیس؛ 

رژیم اسرائیل هم چنان به تمامی درخواست‌های جهانی برای توقف و تغییر در سیاست ها و اقدامات نژادپرستانه اش علیه مردم فلسطین بی اعتنایی می کند. ما امت اسلامی باید ابتدا و بیش از هر چیز، با هم برای پویشی جهانی و یکپارچه، متحد شده و تلاش های صهیونیستی را برای مخفی نگاه داشتن برنامه ها و اقدامات مجرمانه شان خنثی کنیم. همه ما باید با هر گونه تلاشی که توجه جمعی ما را از هدفی اصلی که ما را در سازمان همکاری اسلامی گرد هم آورده دور می کند، مقابله کنیم. ما نباید به هیچ چیز و هیچ کس اجازه دهیم تا آرمان اصلی این سازمان را که ارتقاء وحدت امت اسلامی، مقابله با توسعه طلبی و اشغالگری صهیونیستی و حمایت از تاسیس دولت مستقل و پایدار فلسطینی به پایتختی قدس شریف است، منحرف کند. ما نبایستی به صهیونیست ها اجازه دهیم تا برای ما دستور کار تعیین کنند یا مسائل جدیدی خلق کنند و در نتیجه آن، از جنایاتی که علیه همه ما مرتکب شده اند، مصونیت یابند. کشورهای اسلامی نباید با ژست های توخالی و سراب غیرواقعی وعده و وعیدهای آنها گمراه شوند.

ضروری است تا ما با یک صدا با جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت ملل متحد سخن بگوییم و از آنها بخواهیم تا به فرهنگ بی کیفری برای رژیم اسرائیل پایان داده و این رژیم را مجبور کنند تا برنامه ها و جنایاتش را متوقف کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها