درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران پدیده بسیار مبارکی است
1396/05/09 164

وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران پدیده بسیار مبارکی است

رئیس مؤسسه گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های کشور قرقیزستان گفت: امروزه ریشۀ تمام مشکلات جهان اسلام، دنیای غرب و در رأس آن، آمریکا است؛ چراکه استکبار جهانی به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان است. وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران پدیده بسیار مبارکی است.

در جریان سفر هیئتی از دانشگاه مذاهب اسلامی ایران به کشور قرقیزستان به دعوت وزیر علوم این کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیئت همراه با خانم «آداش توکتوسوناوا»؛ استاد تمام دانشگاه شرق‌‌شناسی محمود کاشغری و رئیس مؤسسه گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های قرقیزستان و رئیس اسبق دفتر نمایندگی یونسکو در این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری در ابتدا به معرفی و تبیین اهداف، رسالت‌ها و مأموریت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی پرداخت و بر اهمیت نهادینه‌سازی گفتمان تقریب در عرصه‌های مختلف اجتماعی، دینی و سیاسی در جوامع اسلامی تأکید کرد.

وی از دشمن‌شناسی توسط جوامع اسلامی به عنوان یک ضرورت یاد کرده و نقش مجامع علمی و دانشگاهی در این خصوص را بسیار مهم ارزیابی کرد.

در ادامه، خانم «آداش توکتوسوناوا» نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، وجود چنین دانشگاهی در ایران با هدف و رسالت ارتقاء و تحکیم ارتباطات میان پیروان مذاهب اسلامی و اقوام را یک پدیدۀ بسیار مبارک توصیف کرد.

ریشۀ تمام مشکلات جهان اسلام، دنیای غرب و در رأس آن آمریکا است

رئیس مؤسسه گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های کشور قرقیزستان، از آمادگی و علاقمندی کشورش جهت زمینه‌سازی ایجاد ارتباط میان استادان و دانشجویان دانشگاه‌های قرقیزستان با دانشگاه مذاهب اسلامی خبر داد و تأکید کرد: امروزه ریشۀ تمام مشکلات جهان اسلام، دنیای غرب و در رأس آن، آمریکا است؛ چراکه استکبار جهانی به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان است و بر همین اساس، به پروژۀ اسلام هراسی در تضعیف مسلمانان روی آورده است. 

وی یادآور شد: مسلمانان باید بدانند که به مانند اعضای یک خانواده با یکدیگر روابط حسنه و عاطفی داشته باشند تا امت واحدۀ اسلامی در جهان شکل گیرد و قطعاً ما می‌توانیم در این صورت دشمنان و استکبار جهانی را به زانو درآوریم.

گفتنی است حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیئت همراه بنا به دعوت وزیر علوم کشور قرقیزستان به این کشور سفر کرده و دیدارهای متعددی با مقامات، شخصیت‌های علمی و دینی این کشور خواهند داشت.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها