درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

دوشنبه 30 بهمن 1396 3 جمادی‌الثانی 1439 Monday 19 February 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
بیانیه مجمع جهانی تقریب دربارۀ حوادث اخیر مسجد الاقصی : اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل نمی‌تواند محور مقاومت اسلامی را از بین ببرد
1396/05/09 125

بیانیه مجمع جهانی تقریب دربارۀ حوادث اخیر مسجد الاقصی : اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل نمی‌تواند محور مقاومت اسلامی را از بین ببرد

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دربارۀ حوادث اخیر مسجد الاقصی و پایداری مسلمانان فلسطینی بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: با یاری خداوند متعال تا آزادی کامل خاک فلسطین از لوث وجود رژیم اشغالگر صهیونیستی و بدون عقب‌نشینی از یک وجب از خاک فلسطین مقدس ادامه خواهد یافت و ایمان داریم که وعده خداوند در مورد نابودی این رژیم اشغالگر دیر یا زود به وقوع خواهد پیوست. 

* متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ (الحج/ 40)«پس از تداوم تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مسجد مبارک الاقصی و حوادثی که در چند روز گذشته در قبله اول مسلمانان و سومین حرم شریف پیش آمد، عملیات جهادی سه تن از اعضای مقاومت فلسطین در صحن‌های مسجد مبارک الاقصی موارد زیر را ثابت کرد:

1- این عملیات قهرمانانه در پاسخ به جنایات ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و همچنین تجاوزات پی در پی آنها علیه شهر قدس شریف و مسجد مبارک الاقصی انجام شد و با یاری خداوند متعال تا آزادی کامل خاک فلسطین از لوث وجود رژیم اشغالگر صهیونیستی و بدون عقب‌نشینی از یک وجب از خاک فلسطین مقدس ادامه خواهد یافت و ایمان داریم که وعده خداوند در مورد نابودی این رژیم اشغالگر دیر یا زود به وقوع خواهد پیوست. 

2- قهرمانان این عملیات جهادی - که محاسبات صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی آنها را بر هم زده‌اند - نماینده امت و ملت پایدار و مقاوم فلسطین هستند نه برخی پادشاهان و امرایی که خود را به شیطان بزرگ فروخته و برای شکست امت اسلامی با او همکاری کرده و برای حفظ سلطنت پوشالی خود در خدمت صهیونیست‌های جنایتکار و در حال برقراری روابط با رژیم غاصب اسرائیل هستند.

 3- مسأله فلسطین که مسأله اول همه مسلمانان است، نمی‌تواند به حاشیه رانده شود و بر مسلمانان و اعراب واجب است که برای نجات مسجد الاقصی متحد شده و عملیات قدس را که فرزندان شجاع ما در صحن‌های مسجد الاقصی انجام داده‌اند تأیید کنند، زیرا این عملیات به حق به نام ملت فلسطین به ثبت رسیده است.

 4- اقدامات تحریک‌آمیز و سیاست‌های افراط‌گرایانه اسرائیل نتوانسته و نخواهد توانست محور مقاومت اسلامی را در هم بشکند و درگیری‌های آینده با دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی و مستکبران مرتجع عرب حامی آنها، هر چند از قدرت نظامی و امکانات مالی فراوانی برخوردار باشند، بیشترین شکست را تا آزادی کامل سرزمین فلسطین و قطع ایادی استعمارگران بیگانه متحمل خواهند شد.

 مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تجاوزات وحشیانه و علنی دشمن صهیونیستی به مسجد مبارک الاقصی و هتک حرمت به نمازگزاران زن و مرد در منظر و مرآی جهان، را به شدت محکوم کرده و همبستگی خود را با ملت مجاهد فلسطین اعلام می دارد.

ما همچنین به برادران خود در مسجد الاقصی که به نیابت از همه مسلمانان و اعراب بار مقابله با دشمن غاصب صهیونیستی را - که زبان و منطقی جز زور و مقاومت نمی شناسد - متحمل شده‌اند، و همچنین به سه قهرمان شجاع و نیز به جنبش حماس، جهاد اسلامی، مقاومت اسلامی و به  حزب‌الله سرافراز و مقاوم و دبیرکل مؤمن و شجاع آن، جناب سید حسن نصرالله درود فرستاده و این پیروزی بزرگ را تبریک می‌گوییم.

 در پایان از خداوند متعال خواستاریم که ملت فلسطین را یاری فرماید و با عنایت خود بر تلاش و توفیقات علمای مجاهد و همه مصلحان در راه تحکیم پایه‌های صلح و عدالت، نشر فرهنگ وحدت، تقریب و اعتدال، و نیز نابودی پدیده افراط‌گرایی و تکفیر بیافزاید.

«وَ قُلِ اعْمَلُواْ فَسَیَرَى اللّهُ عَمَلَكُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ » (التوبة /105)

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها