درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی : مؤسسات حقوق بشر کجایند تا از حقوق مردم مظلوم یمن و فلسطین حمایت کنند؟
1396/05/09 190

آیت‌الله اراکی : مؤسسات حقوق بشر کجایند تا از حقوق مردم مظلوم یمن و فلسطین حمایت کنند؟

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب ضمن محکوم کردن جنایاتی که امروز در یمن، عراق، سوریه، فلسطین و در مناطق مختلف جهان رخ می‌دهد، گفت: آمریکا رسماً اعلام کرد ما داعش را تأسیس کردیم و آنها علناً از جریان تروریسم در منطقه خاورمیانه حمایت می‌کنند.

آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در کنفرانس «مسلمانان و مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» که در شهر سائوپائولو برزیل با حضور شخصیت‌های سیاسی، علمی و فرهنگی برزیل و کشورهای مختلف جهان برگزار شد، با تأکید بر اینکه دین اسلام و همه ادیان آسمانی تمام بشریت را به وحدت فرا می‌خوانند، راه تحقق این وحدت را برقراری صلح و عدالت در جهان عنوان کرد و افزود: خطر هیمنه استکبار جهانی امروز تمام بشریت را تهدید می‌کند و به هیچ ملتی رحم نمی‌کند.

آیت‌الله اراکی ضمن محکوم کردن جنایاتی که امروز در یمن، عراق، سوریه، فلسطین و در مناطق مختلف جهان رخ می‌دهد، این پرسش را مطرح کرد که مؤسسات حقوق بشر کجا هستند تا از حقوق اطفال مظلوم یمن، فلسطین، سوریه و دیگر سرزمین های اسلامی دفاع کنند؟!

وی با اشاره به جنایت وحشیانۀ رژیم صهیونیستی در به قتل رساندن محمد الدُره در آغوش پدرش افزود: آیا فلسطینیان حق برخورداری از حقوق اولیه خود و استحقاق سرزمین آبایی و اجدادی خود را ندارند؟! آیا اطفال فلسطینی استحقاق حیات ندارند؟! چرا باید مردم غزه که تنها جرمشان این است که می‌خواهند در سرزمین خود با صلح و آرامش زندگی کنند در محاصره باشند؟!

آیت‌الله اراکی در ادامه با بیان سیاست‌های خصمانه و تفرقه‌افکنانه آمریکا در نقاط مختلف دنیا، افزود: آمریکا رسماً اعلام کرد ما داعش را تأسیس کردیم و آنها علناً از جریان تروریسم در منطقه خاورمیانه حمایت می‌کنند، آیا آمریکا نمی‌تواند به جای اینکه آتش جنگ را به اقصی نقاط دنیا بکشاند، صلح و آرامش و امنیت را به مردم دنیا هدیه کند؟!

دبیرکل مجمع جهانی تقریب سپس با اشاره به قرارداد ننگین تسلیحاتی آمریکا با عربستان اظهار داشت: چه دزدی ظالم‌تر از این وجود دارد که مال را ببرند و با همان مال سلاحی برای به جان هم انداختن برادر با برادر بدهند؟!

وی افزود: اصحاب وجدان‌های بیدار و عقل‌های آزاد باید دربارۀ این خطراتی که جهان بشریت را تهدید می‌کند بیاندیشند و برای مقابله با آن در سطوح سیاسی و حقوق بین‌المللی چاره‌اندیشی کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تشکر از تلاش دولت برزیل در مهیا کردن شرایط برگزاری این کنفرانس بزرگ گفت: ما از اینجا وجدان بیدار و عقل سلیم مردم آزاده دنیا را مورد خطاب قرار می‌دهیم که ندای محرومان، مظلومان و مستضعفان دنیا را بشنوند و آنها را دعوت می‌کنیم که در قبال خطر استکبار جهانی با همبستگی و اتخاذ موضع واحد اقدامی در خور شأن صورت دهند.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها