درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی: تجاوز رژیم صهیونیستی به فلسطینیان  بی‌‌پاسخ نخواهد ماند
1396/05/08 204

آیت‌الله اراکی: تجاوز رژیم صهیونیستی به فلسطینیان بی‌‌پاسخ نخواهد ماند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه تجاوز به مردم فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی تجاوز به بشریت است، گفت: تجاوز رژیم صهیونیستی به فلسطینیان بی پاسخ نخواهد ماند.

آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب در گفت‌وگو با شبکه خبری راشا تودی روسیه ضمن دعوت از مردم جهان به مشاهده وقایع رخ داده و در حال وقوع در سرزمین‌های فلسطین اشغالی، رژیم صهیونیستی را یک رژیم جعلی و بی هویت خواند که حتی حدود مرزی آن هیچگاه معین نشده و نخواهد شد.

وی تجاوز به مسلمانان فلسطینی توسط رژیم غاصب صهیونیستی را تجاوز به بشریت خواند و این اقدامات را ادامه روش خصمانۀ این رژیم از ابتدای موجودیت آن دانست و افزود: این اقدامات بی جواب نخواهد ماند و واکنش منفی همه مردم جهان از جمله اروپا و آمریکا را در پی خواهد داشت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از مظلومان عالم حمایت کرده و خواهد کرد، گفت: آنچه امروز در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس اتفاق افتاده، إعمال زور و محاصره علیه قطر است که با عقل و منطق سازگاری ندارد و محاصره‏‌هایی که امروز علیه کشورهایی مانند قطر، یمن و ایران در جریان است به زودی پایان می‌پذیرد و تنها چیزی که از این اقدامات باقی می‌ماند بغض و کینۀ ملت‌ها نسبت به عناصر طاغی منطقه و جهان است.

آیت‌الله اراکی در بخش دیگری از سخنان خود، پیروی دولت انگلیس از آمریکا در سیاسات خود را نشانگر ضعف سیاستمداران این کشور برشمرد و افزود: کشوری مانند بریتانیا که دارای تاریخ و مردمی اصیل و مستقل است، سزوار است به جای عمل بر اساس مصالح آمریکا و اسرائیل بر اساس مصالح ملت خویش عمل کند.

وی در پاسخ به سؤال مجری این شبکه مبنی بر علت حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه، گفت: دولت سوریه همواره از حق مردم فلسطین دفاع کرده و در کنار این ملت ایستاده است، امروز هیچ ظلمی بزرگ‌تر از ظلمی که در حق مردم مظلوم فلسطین اتفاق افتاده در جهان وجود ندارد. دولت سوریه در مقابل این ظلم ایستادگی کرده و اگر سدّ شدن نظام سوری در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی نبود، الان اشغالگری این رژیم بسیار گسترده‌تر از وضعیت فعلی می‌بود.

آیت‌الله اراکی در پاسخ به سؤالی دیگر درباره کمک‌های مالی آمریکا به گروه تروریستی داعش گفت: متأسفانه علی‌رغم ادعاهای دولت مردان آمریکایی مبنی بر مقابله با گروه‌های تروریستی، در عمل ثابت کردند که در گفتار خود صادق نبوده و رفتار نفاق‌آمیز آنان باعث عدم پذیرش ادعاهای آنها شده است. اساساً گسترش تروریسم در کشورهای مختلف جهان نتیجۀ سیاست‌های آمریکا در عرصه بین‌المللی به ویژه در منطقه ما است.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها