درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
امام جمعه اهل سنت سنندج : اتحاد مسلمانان تنها راه پیروزی در برابر استعمار است
1396/05/06 232

امام جمعه اهل سنت سنندج : اتحاد مسلمانان تنها راه پیروزی در برابر استعمار است

امام جمعه سنندج گفت:اتحاد،انسجام و چنگ زدن به ریسمان الهی رمز پیروزی مسلمانان در برابرفتنه های دشمنان است.

 ماموستا عبدالرحمن خدایی در نماز جمعه این هفته که با حضور هیاتی از علمای اهل سنت انگلستان در مسجدجامع این شهر برگزار شد،گفت: مردم کشورمان با اخلاق اسلامی و احترام به همدیگر، این اتحاد را حفظ کرده اند

.

وی با بیان اینکه سنی و شیعه برادران دینی هستند ادامه داد: مصداق این اخوت را ملت ایران در طول تاریخ انقلاب به خوبی نشان داده اند و در این راه ایثارگری های زیادی نیز داشته اند.

وی اتحاد مسلمانان را تنها راه پیروزی در برابر استعمار دانست و اضافه کرد: تلاش کنیم با حفظ انسجام و چنگ زدن به ریسمان الهی، فتنه دشمنان را خنثی کنیم. امام جمعه سنندج در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت استقامت و دوام در دین پرداخت و گفت: خداوند بارها پیامبر(ص) را صبر و استقامت در دین توصیه کرده اند و این امر شامل تمامی امت اسلامی است.

ماموستا خدایی با بیان اینکه همگی باید با تمام وجود به پایداری در دین اعتقاد داشته باشیم افزود: تلاش کنیم واجبات دینی را به درستی انجام داده و اوامر خدا و رسول را انجام دهیم.

وی مومنان را به دوری از گناه توصیه کرد و گفت: نفس را از طمع و شهوت محافظت کرده و صبر و حوصله را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

ماموستا خدایی ثابت قدم بودن در دین را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: صابران مورد رحمت الهی قرار گرفته و اجر معنوی بزرگی نصیبشان خواهد شد.

انتخاب دوست دانا و خوش اخلاق، انجام صحیح واحبات دینی و یاد کردن از مرگ، از دیگر توصیه های امام جمعه سنندج به نمازگزاران بود.

معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان هم قبل از خطبه ها به مناسبت پنجم ذی القعده(هفتم مرداد) و روز بزرگداشت امام زادگان، مطالبی راجع به آمار نوادگان پیامبر و برنامه های این روز در کردستان بیان کرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان سخنران دیگر پیش از خطبه ها، اقدامات و عملکرد این سازمان را در سال گذشته تشریح و بر ضرورت ترویج آموزش و کسب مهارت در جامعه تاکید کرد.

علمای اهل سنت انگلستان به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان به سنندج سفر کرده اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها