درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
یادواره سردار شهید نورعلی شوشتری و شهدای وحدت برگزار شد+تصاویر
1396/05/03 280

یادواره سردار شهید نورعلی شوشتری و شهدای وحدت برگزار شد+تصاویر

یادواره سردار شهید نورعلی شوشتری در مصلی بزرگ شهر ری برگزار شد.

مراسم یادواره شهید وحدت, سردار نورعلی شوشتری با حضور سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا, سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی, سردار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع), نظیر سلامی نماینده اهل تسنن در مجلس خبرگان رهبری, جمعی از فرماندهان دانشگاه امام حسین(ع), خانواده شهدا, جانبازان, ایثارگران, دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) و عموم مردم عصر دیروز یکشنبه به همت دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در مصلی بزرگ شهرری برگزار شد.

سپاه پاسداران ستون فقرات و شاهرگ انقلاب اسلامی است

در این مراسم نظیر سلامی نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری در سخنانی با اشاره به مجاهدت‌های سردار شوشتری اظهار کرد: شهید شوشتری در مدت کوتاهی که در سیستان و بلوچستان حضور داشتند با رفتار محبت‌ آمیز خود پیوند محبت و دوستی بین شیعیان و اهل تسنن سیستان و بلوچستان ایجاد کردند و چنان رفتار این شهید تاثیرگذار بود که پیوندی ناگسستنی بین نظام، سپاه و مردم ایجاد کرد.

وی در ادامه با اشاره به نا امنی که کشورهای همسایه ایران دارد، اظهار کرد: ایران خوشبختانه یکی از با امنیت‌ترین کشورهای خاورمیانه است و ما باید از مولفه‌هایی که دست به دست هم دادند تا این امنیت شکل بگیرد تقدیر و تشکر کنیم.

نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری استواری نظام برپایه موازین اسلامی، توصیه‌های ارزشمند امام خمینی(ره)، موضع‌گیری هوشمندان مقام معظم رهبری و فداکاری و از خودگذشتگی سپاه و سایر نیروهای مسلح را از مولفه‌های امنیت ایران برشمرد و گفت: سپاه ستون فقرات و شاهرگ نظام اسلامی است و اگر فداکاری این رزمنداگان نبود نظام اسلامی وجود نداشت و فرمایش امام خمینی مبنی بر این که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، مبتنی بر دلایل مستحکم است.

نظیرسلامی در ادامه تصریح کرد: در شکل‌گیری انقلاب اسلامی افراد با دیدگاه‌های مختلف دست به دست هم دادند و با محوریت امام خمینی(ره) انقلاب را به پیروزی رساندند، اما پس ازانقلاب همان افراد و عناصر و جریان‌ها مخالف نظام شدند و سعی کردند انقلاب را به نفع اربابان خود مصادره کنند که با هدایت داهیانه امام راحل و فداکاری‌های سپاهیان و سایر نیروهای مسلح این اتفاق نیفتاد.

روحیه مقاومت در کشورهای منطقه نتیجه نفوذ انقلاب اسلامی است

سردار سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود. او در سخنانی ترویج فرهنگ تسلیم نشدن و زانو زدن در مقابل دشمن را از پیام‌های شهدا بر شمرد و گفت: تنها راه برون رفت از وضعیت نا به هنجار کشور در همه زمینه‌ها توسعه فرهنگ جهاد و مقاومت در ابعاد مختلف است.

وی در ادامه با بیان این که شهیدان رمز اقتدار، ایستادگی و مقاومت را به ما نشان داده‌اند، گفت: لباس عزت و افتخاری که امروزه بر تن ملت ایران است، مدیون رشادت‌های شهدا و صبر خانواده‌های آنها هستیم.

سرلشکر رحیم‌صفوی در ادامه گفت: ما هنوز نتوانسته‌ایم ابعاد دفاع مقدس و ابعاد روحی و عظمت شهدا را به نسل جوان معرفی کنیم و هنوز شهیدان دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و فرهنگ دفاع مقدس مظلوم واقع شده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: اگر حماسه دفاع مقدس و رشادت شهیدان نبود قدرت و نفوذ ما از غرب آسیا تا مدیترانه وجود نداشت. انتفاضه فلسطین و مقاومت کشورهای منطقه به خاطر عظمت ایران شکل گرفته است.

وی صدور روحیه مقاومت ملت ایران در کشورهای همسایه را سبب شکست استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: روحیه مقاومتی که در کشورهای منطقه به وجود آمده نتیجه نفوذ انقلاب اسلامی و نفوذ مقاومت شهیدان است.

سرلشکر رحیم‌صفوی در خصوص شهید شوشتری گفت: سردار شهید نورعلی شوشتری از اوایل انقلاب لباس پاسداری را بر تن کرد و به دفاع از انقلاب پرداخت و بعد از دفاع مقدس نیز خدمات بسیاری را به انقلاب کرد و موجب شد امنیت به سیستان و بلوچستان برگردد. او مردی با صلابت و شجاع بود و با دشمنان دشمن و با دوستان مهربان بود و بسیار با عقلانیت و تدبیر نیروهای بومی را سازماندهی کرد. او یک فرمانده جامع، مردم‌دار، مطلوب اسلام و یک پاسدار در تراز انقلاب اسلامی بود.

در پایان این مراسم از خانواده سردار شهید نور علی شوشتری, شهید جواد تیموری از شهدای حادثه تروریستی مجلس, شهید مرتضی کریمی از شهدای مدافع حرم و شهید محسن قوطاسلو از شهدای مدافع حرم ارتش تجلیل به عمل آمد.

منبع : تسنیم

در ادامه گزارش تصویری این مراسم را ببینید:

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها