درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

جمعه 1 تير 1397 8 شوال 1439 Friday 22 June 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
آیت‌الله اراکی: تلاش استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه بین ملت‌ها تهدیدی برای جوامع بشری است
1396/05/03 216

آیت‌الله اراکی: تلاش استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه بین ملت‌ها تهدیدی برای جوامع بشری است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: امروز هر جا اختلافی وجود دارد و آتش جنگی برپاست رد پای آمریکا و شرکای آن در آنجا کاملاً مشهود است.

آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مراسم اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی که با عنوان «بررسی توطئه اسلام هراسی در غرب» در هتل هولیدی لندن برگزار شد، با اشاره به چالش‏‌هایی که امروز جامعه بشری و به ویژه جامعه اسلامی با آن مواجه است، گفت: امروز شاهد تلاش استکبار جهانی در جهت نابودی ارزش‏‌های انسانی در جوامع بشری هستیم و هجوم فرهنگی و رسانه‌‏ای عظیمی علیه عقاید، فرهنگ‏ِ اصیل و هویتِ‏ جوامع توسط استکبار جهانی شکل گرفته که معروف را منکر، منکر را معروف، خیر را شر و شر را خیر جلوه می‌‏دهد.

وی افزود: در اثناء این حملات ظالمانه علیه ارزش‏‌های انسانی، هجومی ناجوانمردانه علیه مقدسات، الوهیت پروردگار و تقدس پیامبران الهی توسط قدرت‏‌های رسانه‏‌ای شکل گرفته است و در صورت هتک حرمت این مقدسات دیگر هیچ ارزش انسانی در میان بشریت باقی نخواهد ماند. چالش بعدی تلاش استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه و اختلاف در جوامع بشری است، اقداماتی مانند تحریک کره جنوبی و کره شمالی برای تعدّی به یکدیگر و ایجاد جنگ‌های گروهی یا مذهبی بین ملت‌ها توسط آمریکا یا تحریک کشورها و ملت‏‌ها علیه یکدیگر از نشانه‌های تهدیدی است که امروز جامعه بشری با آن مواجه است. امروز هر جا اختلافی وجود دارد و آتش جنگی برپاست، رد پای آمریکا و شرکای او در آنجا کاملاً مشهود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با با بیان اینکه امروز هویت ملت‌ها به وسیله استکبار جهانی مورد تهاجم قرار گرفته و هدف استکبار نابودسازی هویت ملت‌ها برای تحکیم سلطه خود بر سراسر جهان است، گفت: علاوه بر این، نهاد خانواده در جوامع بشری مورد حمله واقع شده و استکبار جهانی با به کارگیری امکانات فرهنگی و رسانه‌‏ای خود برنامه‌‏ای دقیق برای از بین بردن حرمت و جایگاه پدر و مادر در خانواده‌ها در پیش گرفته است، در حالی‌که شخصی دلسوزتر و عطوف‌تر از پدر و مادر برای فرزندان و خانواده وجود ندارد. تشکیل سازمان‏‌های تروریستی توسط قدرت‏‌های ستمگر از دیگر تهدیدات امنیت جامعه جهانی است، قدرت‌‏های استکباری با مسخ هویت نسل جوان، نسلی متمرد تربیت کردند که قتل و غارت و تجاوز را فضیلت می داند و به آن افتخار می‌‏کند.

«امروز قدرت‏های جهانی در حال رقابت برای تولید سلاح‏‌های کشتار جمعی هستند و به گسترش تولید اینگونه سلاح‌ها افتخار می‌کنند»، وی با اشاره به این جمله گفت: یکی دیگر از چالش‌هایی که جامعه اسلامی را تهدید می‌‏کند، نفوذ ستون پنجم دشمن در بین تشکل‏‌ها و اجتماعات اسلامی است. خداوند در قرآن می‌فرماید: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا بِطانَةً مِنْ دُونِکُم (آل عمران/118) اى کسانى که ایمان آورده‌‏اید، از غیر خودتان، [دوست و] همراز مگیرید». ستون پنجم دشمن به قصد ایجاد تفرقه و نزاع در بین جوامع مسلمین در راستای منافع رژیم غاصب صهیونیستی از هر تلاشی فروگذار نمی‌کند و مردم ما به ویژه نخبگان و علمای اسلامی باید در مقابل این تهدید دشمن هوشیار باشند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: در کنار این چالش‌ها امروز نشانه‌هایی از زوال و و اضمحلال قدرت‌های استکبار جهانی نمایان شده است که از جمله خروج عضو کلیدی اتحادیه اروپا از این اتحادیه، بروز اختلافات عمیق بین آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و بروز مشکلات و اختلافات بی‌سابقه در بین نهادهای داخلی آمریکا را می‌توان برشمرد. همچنین فروپاشی ائتلاف عربی در تحولات اخیر منطقه مصداق آیه کریمه «مَنْ أَسَّسَ بُنْیانَهُ عَلى‏ شَفا جُرُفٍ هارٍ فَانْهارَ بِهِ فی‏ نارِ جَهَنَّم؛ کسى که بناى خود را بر لب پرتگاهى مشرف به سقوط پى‏ریزى کرده و با آن در آتش دوزخ فرو مى‏افتد» است.  این ائتلاف به جای اینکه علیه اسرائیل دشمن اول مسلمین شکل بگیرد، علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود که با عنایت الهی در حال فروپاشی است.

آیت الله اراکی پایداری مردم مظلوم یمن را دومین جبهه مسلمین علیه تجاوزگران بعد از جبهه فلسطین عنوان کرد و افزود: مظلومیت و مقاومت عزتمندانه مردم یمن از دیگر نشانه‏‌های فروپاشی تدریجی سلطه استکبار جهانی است که در کنار آن شکست تجاوز به سوریه و عراق این فروپاشی را بیشتر نمایان می‌کند.

وی گسترش هوشیاری و شجاعت در بین ملت‏‌های مسلمان در مقابل تهدیدات دشمن را از دیگر علائم شکست استکبار جهانی برشمرد و افزود: امروز هر آنچه آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان طراحی می‌‌کنند با شکست مواجه می‌‌شود و امروز دست خدا با جوانان مسلمانی که در مقابل این قدرت‏‌های جهانی با دست خالی یا با سلاحی اندک شجاعانه مقاومت می‌کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه به کلام سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه «امروز در صورت تجاوز رژیم صهیونیستی دیگر فقط جوانان لبنانی نیستند که در مقابل این رژیم غاصب به مقابله بر می‌خیزند بلکه صدها هزار جوان مؤمن و پرشور از کشورهای مختلف اسلامی بر علیه این رژیم قیام می کنند» اشاره کرد و تشکیل محور مقاومت نیرومند در منطقه را از دیگر نشانه‌های شکست استکبار جهانی دانست که در پرتو تجربه موفق تشکیل حکومت اسلامی در ایران محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آن را سندی تدوین شده توسط علما و نخبگان دینی بر اساس تعالیم و آموزه‌های ناب و مترقی اسلام و افتخاری برای همه مسلمین جهان دانست و افزود: علی رغم تلاش‏‌های مذبوحانه نظام استکبار برای به زانو درآوردن این نظام، ایران اسلامی همواره در حال رشد و شکوفایی بوده و هیچگاه در مسیر ترقی دچار وقفه نشده است.

آیت الله اراکی حمایت همه جانبه از حقوق فلسطینیان را وظیفه عقلی و شرعی همه مسلمین عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی که امروز در آمریکا جلوه‌گر است مصداق دجال است که در روایات نقل شده از پیامبر اکرم (ص) درباره دجال به آن اشاره شده است و تبیین این مطلب به نسل جوان امروز ضروری است.

وی افزود: ما از جایگاه مجمع تقریب مذاهب اسلامی همه مسلمین را به توحید صفوف دعوت می‌کنیم و نمی‌گوییم این اتحاد الزاماً تحت لوای ما صورت پذیرد و بارها گفته‌ایم هر کس در هر جا و به هر طریقی در راستای توحید صفوف مسلمین تلاش کند ما از او حمایت می‌کنیم و تحت لوای او تلاش می‌کنیم، حتی به سفیر عربستان در ایران که به ملاقات من آمده بود در ضمن پیشنهاداتی که به او دادم گفتم اگر عربستان پرچم وحدت در جهان اسلام را به دست بگیرد و به طور جدی در این راستا تلاش کند، ما تحت لوای عربستان از این آرمان حمایت می‌کنیم که متأسفانه بعد از ملاقات با ما به عربستان فراخوانده و از منصب خویش عزل شد.

منبع : تسنیم

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها