درباره مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي ، مؤسسه اي است اسلامي، علمي، فرهنگي و جهاني با ماهیت غير انتفاعي كه به دستور حضرت آيت الله خامنه اي ، ولي امر مسلمين در سال 1369 هجري شمسي برای مدت نا محدود تأسيس شد و داراي شخصيت حقوقي مستقل است . و محل اصلي آن تهران می باشد و مي تواند در صورت ضرورت در نقاط مهم ايران و ساير كشورهاي جهان شعب يا دفاتري تأسيس كند.

 

پنجشنبه 28 تير 1397 6 ذی‌القعده 1439 Thursday 19 July 2018

.

.

.

.

.

پیام‌ها:
حضرت علی علیه السلام : من از همه حریص تر به وحدت مردم در جامعه مى باشم
بازدید کنندگان محترم آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در بخشهای مختلف وب سایت معاونت امور ایران هستیم
حضرت رضا سلام الله علیه : عبادت به بسیاری روزه و نماز نیست بلکه عبادت به زیاد اندیشیدن در کار خداست
حضرت علی سلام الله علیه : هر کس عمل امروز خود را اصلاح و کوتاهی های دیروز خود را جبران کند ، رستگار شود.
ناکامی دشمن در ایجاد تفرقه ؛ محکومیت شدید حوادث تروریستی تهران توسط علمای سنی و شیعه در سراسر کشور
1396/03/20 376

ناکامی دشمن در ایجاد تفرقه ؛ محکومیت شدید حوادث تروریستی تهران توسط علمای سنی و شیعه در سراسر کشور

در پی حوادث تروریستی دوازدهم رمضان که منجر به شهادت جمعی از هموطنان گردید علمای اهل سنت و شیعه در سراسر کشور این حادثه تروریستی را محکوم نموده و خواستار وحدت بیشتر بین شیعیان و اهل تسنن شدند.

 

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری: تروریست‌ها برای هیچ ملت و قومی وفا ندارند و عده‌ای هستند که می‌خواهند در ایران ناامنی ایجاد کنند.

وی گفت: دشمنان نظام به‌دلیل اینکه ایران اسلامی امن‌ترین نقطه جهانی و از لحاظ آسایش و امنیت بی‌نظیر است می‌خواهند رعب و وحشتی در دل مردم و مسلمانان ایجاد کنند اما باید آنها بدانند که با این کارهای شوم و ناپسند به هدفی نمی‌رسند.

 

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه سنندج با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: واقعاً حملات تروریستی تهران جنایتی نابخشودنی است.

وی گفت: حملات تروریستی تهران از سوی همه مسلمانان ایران و مردم شیعه و سنی کردستان محکوم است چرا که اقدامی ناحق بود.

 

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: استکبار جهانی با همه توانایی‌های خود تلاش می‌کنند که ایران اسلامی را نیز همانند دیگر کشورهای ناامن کنند.

وی گفت: ایران اسلامی همانند چتری پناه‌‌گاه امنیت و آرامش است و مردم با رضایت‌مندی کامل زندگی می‌کنند و دشمنان نظام به دنبال این هستند که این وضعیت کنونی را از بین ببرند.

 

ماموستا محمدامین راستی امام جمعه موقت سنندج ضمن تسلیت به بازماندگان شهدایی که به ناحق خونشان در حوادث تروریستی تهران ریخته شد، اظهار داشت: همه ما به‌شدت حملات تروریستی تهران را محکوم می‌کنیم.

وی گفت: ریشه تروریست‌ها و این حملات تروریستی از عربستان سعودی است و هیچ‌ شکی در آن نیست و این حوادث نتیجه سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به عربستان بود.

 

ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: بدون شک حملات تروریستی تهران و هرگونه از این اقدامات تروریستی از سوی حامیان تروریسم شدیداً «محکوم» است.

وی ضمن ابراز تسلیت و تأسف شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان گفت: یقیناً با این حملات تروریستی تهران، مردم ایران اسلامی و کردستان نسبت به تکفیری‌ها و حامیان تروریسم متنفرتر شدند و این‌گونه عملیات و اقدامات هیچ‌گونه تأثیر منفی بر روحیه قوی، فولادین و متحدانه ملت ایران نمی‌گذارد.

 

ماموستا سیداحمد سجادی امام جمعه سروآباد با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: دشمنان نظام و تروریست‌ها در این حادثه می‌خواستند بین مسلمانان شیعه و سنی اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.

وی گفت: دشمنان نظام چون می‌دانند که ایران اسلامی از امنیت و آرامش کاملی برخوردار است می‌خواهند با این اقدامات زشت و ناپسند خود نشان بدهند که در کشور ما همچنین امنیتی وجود ندارد.

 

ماموستا معروف خالدی امام جمعه دیواندره با اشاره به عظمت و جایگاه اسلام اظهار داشت: دین مبین اسلام، "دین صلح، آشتی، رفاه و امنیت برای مردم" است.

وی با اشاره به نقش و هدف دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران گفت: هیچ‌کدام از ادیان الهی خصوصاً دین اسلام با "خشونت و افراطی‌گری" سازش ندارد و مقابله می‌کند و اینگونه حملات تروریستی از سوی تروریسم ربطی به نمایندگان علمای اهل سنت ندارد و ما آنها را به‌عنوان «تکفیر» می‌شناسیم.

 

ماموستا جمال کریمی امام جمعه موقت بانه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی تهران اظهار داشت: قطعاً عوامل این حادثه تروریستی از ایادی و مزدوران استکبار هستند.

وی گفت: افرادی که در این حملات تروریستی دستشان به خون افراد بی‌گناه آغشته شده به‌دنبال ایجاد تفرقه بین برادران اهل تشیع و تسنن هستند.

 

 ماموستا یدالله احمدی امام جمعه دهگلان ضمن محکوم کردن حملات تروریستی تهران گفت: تروریسم و گروهک‌های تکفیری بدانند که با این حرکات و جنایات نمی‌توانند کوچک‌ترین خدشه‌ای به ایران اسلامی وارد کنند.

وی افزود: مردم ایران اسلامی همانند همیشه با حفظ وحدت و انسجام در برابر اهداف و افکار شوم دشمنان ایستادگی می‌کنند و به آنان جواب دندان‌شکنی خواهند داد.

 

امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی تهران گفت: دشمنان نظام تلاش دارند ایران را ناامن جلوه دهند اما باید بدانند که هرگز توان مقابله با نیروهای امنیتی، نظامی و حتی مردم ایران را ندارند.

مولوی عبدالصمد ساداتی با اشاره به حوادث صبح امروز تهران و ضمن محکوم کردن اقدامات تروریست‌ها در مجلس و حرم امام خمینی(ره) اظهار داشت: دشمنان نظام تلاش دارند تا از طریق اینگونه اقدامات کور جمهوری اسلامی ایران را ناامن جلوه دهند.

 

 

امام جمعه اهل سنت سرباز ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی تهران، گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران چشم دیدن امنیت کشور را ندارند و تلاش دارند با اقدامات کور و ضدبشری، ایران را ناامن جلوه دهند.

مولوی عنایت‌الله رسولی‌زاده ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی مجلس و حرم امام خمینی(ره)،‌ اظهار داشت: حمله به شهروندان بی‌گناه و نمایندگان مجلس ایران از روی کینه‌ورزی با ملت و انقلاب بوده و نشان دهنده ضعف دشمنان در برابر نیروی وحدت و اتحاد اقوام و مذاهب در ایران اسلامی است.

مولوی محمدعلی شهنوازی ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تروریست‌ها و اربابان مستکبرشان باید بدانند این‌گونه اقدامات در باورها و اعتقادات ملت بصیر ایران حتی ذره‌ای خلل ایجاد نمی‌کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش ادامه داد: امروز ایران اسلامی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی از مقتدرترین و باصلابت‌ترین کشورهاست و چنین اقدامات کور و بزدلانه‌ای نمی‌تواند کوچک‌ترین خدشه‌ای به امنیت و اراده پولادین ملت غیور ایران وارد کند.

ماموستا ملامحمد محمدی با تسلیت به خانواده‌های شهدای این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان، از اقدام توام با هوشیاری و اقتدار نیروهای سپاه، بسیج، انتظامی و امنیتی تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه از همه مردم خواست با حفظ آرامش و در کنار هم بودن در مقابل ناامنی بایستند.

امام جمعه اهل‌سنت پیشکمر گفت: دشمنان و کفار از قدرت حکومت جمهوری اسلامی وحشت دارند و با توجه به اینکه همه نقشه‎های خود را نقش‌برآب دیدند به این حرکت زشت و ظالمانه دست زدند.

محمدامین آخوندآدینه با اشاره به نقش دشمنان نظام در حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: این‌گونه حرکات زیبنده فرد مسلمان نیست و ما این حرکت تروریست‎ها را محکوم می‎کنیم.

امام جمعه اهل سنت نگین‌شهر با اشاره به اینکه مردم ما در جهت حفظ آرمان‎های انقلاب و مبارزه با تروریست بیش از بیش در خط مقدم خواهند بود، گفت: حوادث و توطئه‌های تروریستی پیوند و اتحاد مردم با ولایت را محکم‌تر می‌کند.

آخوند ابوبکر خوجملی با اشاره به حوادث تروریستی تهران اظهار داشت: دشمنان اسلام به سرکردگی آمریکا، وقتی نتوانستند با تحریم‌ها و تهدیدها پیوند بین مردم و نظام را جدا کنند، این حرکت را انجام دادند.

 

 

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی تهران گفت: امروز به لطف بیداری مردم در کنار نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی به یک نظام قدرتمند تبدیل شده و چنین اقدامات تروریستی کوری نمی‌تواند برای نظام چالش ایجاد کند.

مولوی نذیراحمد سلامی ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی روز گذشته تهران اظهار داشت: تروریست‌های تکفیری داعش تاکنون شکست‌های فراوانی را در سوریه و عراق متحمل شده‌اند و امروز به خوبی می‌دانند سرنوشت نبرد آنها در این کشورها با شکست قطعی همراه است به همین دلیل به حملات تروریستی کور در دیگر کشورها روی آورده‌اند.

 

 

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان گفت: با وجود اینکه همه کشورهای همسایه درگیر ناامنی هستند جمهوری اسلامی ایران در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد و اینگونه اقدامات تروریستی کوچک نمی‌تواند امنیت پایدار کشور را مختل کند.

مولوی عبدالغنی دهانی ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی روز گذشته تهران اظهار داشت: تروریست‌هایی که از جانب عربستان حمایت می‌شوند با توجه به شکست‌های پیاپی در سوریه و عراق تلاش دارند تا ضربه‌ای به جمهوری اسلامی وارد کنند و ایران را ناامن کنند.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی با اشاره به وحدت و اتحاد شیعه و سنی در کشورمان گفت: برنامه‌ریزان حوادث تروریستی تهران باید به اشد مجازات برسند.

محمد امین آخوند صفری ضمن محکومیت حوادث تروریستی در تهران اظهار داشت: این حرکت تروریست‌ها در ماه مبارک رمضان دردآور و مصیبت‎بار است و این حرکت از لحاظ اسلام، اخلاقی و انسانی محکوم است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند ضمن  محکومیت این حرکت ناجوانمردانه گفت: مسلمانان با حفظ وحدت خود جنایات تروریستی را محکوم کنند.

مولانا غلام حیدر فاروقی  با اشاره به حادثه تروریستی در تهران اظهار داشت: دشمنان اسلام و دشمنان ملت ایران باری دیگر مرتکب عملی خلاف انسانیت شدند و در اقدامی ناجوانمردانه در حرم مطهر امام راحل و ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به اقدامات تروریستی زدند.

سیدعبدالباعث قتالی امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به حملات ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی و حرم امام(ره) گفت: حملات تروریستی از جانب هر گروهی که باشد شدیدا محکوم است و عاملان این حمله که سبب برهم زدن موقتی امنیت و ریخته شدن خون بیگناهان شده‌اند باید مجازات شوند.

وی با بیان اینکه در طول دهه‌های اخیر کشورمان مورد حملات تروریستی قرار گرفته و است مردم دل خونی از تروریست‌ها دارند گفت: اینگونه اقدامات هرگز از اراده و وحدت مردم ایران کم نخواهد کرد.

شیخ علی ماهی گیر در ساعات اولیه این حوادث ضمن محکومیت حوادث تروریستی تهران خاطرنشان ساخت دشمنان ایران اسلامی که از عزت روزافزون ایران اسلامی خشمگین هستند با استفاده از عمال و مزدوران خویش اقدام به حملات کور کرده تا به زعم خویش امنیت بی‌بدیل موجود در کشور را به نقاش و چالش بکشند

وی افزود: خواب دشمنان ایران اسلامی در ایجاد فتنه و بلوا در کشور هیچگاه تعبیر نخواهد شد امن‌ترین کشور منطقه در سال‌های اخیر هم به لحاظ بیداری و هوشیاری مردمش و هم به لحاظ آمادگی و جان گذشتی نیروهای جان برکف امنیتی‌اش مجال هرگونه حرکت‌های کور تروریستی را از دشمنان قسم خورده خواهد گرفت.

 

 

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها